رسانه ديجيتال هيرو رسانه ديجيتال هيرو .

رسانه ديجيتال هيرو

مشاوره تحصيلي

 

 

مشاوره تحصيلي چيست؟ 

 

 

همان طور كه در پست هاي قبلي از جمله ؛مشاوره انتخاب رشته؛ خدمات مشاوره تحصيلي     توضيح داديم هدف از مشاوره تحصيلي پند و اندرز گرفتن و نيز تحميل يك راه حل به دانش آموز نيست، و در نهايت مي توان گفت مشاوره تحصيلي نه تنها تعيين تكليف نمودن براي دانش آموز نيست بلكه يك نوع هنر يادگيري است به گونه اي كه يك مشاور متخصص و خوب، با داشتن مهارت و صلاحيت علمي و حرفه اي تلاش مي نمايد تا با توجه به وضعيت و علاقه دانش آموز، نياز او را بر آورده و با تلاش براي خودشناسي مراجع و كسب بهترين راه و روش او را به نتيجه دلخواه خود برساند    .

 

 

ضرورت استفاده از مشاوره تحصيلي 

 

 

بسياري از دانش آموزان سخت كوش و فعال سرزمين عزيزمان ايران، با وجود علاقه به علم آموزي و پيشرفت تحصيلي، متأسفانه به دليل نداشتن يك راهنما و مشاور خوب و با تجربه از پيشرفت لازمه باز مي مانند و نمي توانند آنگونه كه شايسته آنهاست، قدم بردارند و در برداشتن قدمهاي خود در مسير تحصيل دچار تزلزل و سستي شده و در نتيجه باعث جا ماندن از رقيبان و دوستان خود مي شوند    .

 

 

خيلي از دانش آموزان ما در تمامي مقاطع تحصيلي فقط و فقط به خاطر نداشتن يك برنامه ريزي منظم درسي، و يا اجراي يك برنامه اشتباه بدون در نظر گرفتن وضعيت تحصيلي و شرايط اجتماعي دانش آموز و روحيات و ويژگي هاي شخصي هر فرد، دچار مشكل شده و با افت تحصيلي مواجه شده در نتيجه شكست مي خورند و ذوق و شوق ادامه تحصيل در اين دانش آموزان به مرور زمان از بين مي رود    .

 

 

اهداف و وظايف مشاور تحصيلي 

 

 

يك مشاور تحصيلي از طريق مشاوره با دانش اموز به او در كسب مراحل زير كمك مي كند    :

 

 

تعيين نمودن هدف مشخص و معين 

 

 

ايجاد حس خونسردي و آرامش در دانش آموز 

 

 

آموختن اين نكته به دانش آموز كه به حرف مردم اهميت ندهد    . 

 

 

بالا بردن و ارتقاي اعتماد به نفس در دانش آموز 

 

 

ايمان آوردن به پيروزي در نتيجه تلاش 

 

 

حذف تمام موارد منفي در زندگي دانش آموز 

 

 

طراحي يك برنامه جامع و هدفمند درسي با توجه به وضعيت (تحصيلي، روحي، معنوي و …) دانش آموز 

 

 

مشاوره تحصيلي تلفني

 

هر چه جامعه از لحاظ امكانات پيشرفته تر مي شود، نياز انسانها براي استفاده از امكانات به مراتب روشن تر و قابل مشاهده است. در گذشته دانش آموزان اگر در هر نقطه اي از كشور كه بودند، براي رفع سوال هاي موجود در ذهن خود جهت پيشرفت تحصيلي، بايد به نزديكترين مكان كه فردي با اطلاعات يا سطح سواد بالاتر بود، مراجعه مي كردند تا مشكل خود را حل مي نمودند    .

 

 

گاهي اوقات در بعضي از مناطق كشور به خاطر در دسترس نبودن فردي آگاه و آشنا به مسئله مجبور بودند كه به راهنمايي و مشاوره افراد غير متخصص و نا آگاه اكتفا نموده و آينده تحصيلي و حتي شغلي     خود را در خطر بيندازند. يا به خاطر پرسيدن فقط يك سوال كوتاه با پاسخي كوتاه، راه درازي را طي نموده و با صرف هزينه ي زيادي(هزينه حمل و نقل تا رسيدن به مقصد و مبدأ، هزينه ارائه خدمات مشاوره اي و …) خود را به يك دفتر مشاوره تحصيلي     در يك نقطه ي شهر رسانده تا از خدمات مشاوره تحصيلي بهره مند شوند    

 

 

نحوه تماس با شماره هاي ديجيتال 909

 

اما امروزه ديگر كمتر كسي حاضر است راهي را با صرف زمان و هزينه تا رسيدن به يك دفتر مشاوره تحصيلي طي نمايد، و بيشتر دانش آموزان و دانشجويان كشور در تمام نقاط ايران عزيز بدون صرف زمان و صرف هزينه، فقط با استفاده از يك تلفن ثابت مي توانند با مشاوره تحصيلي تلفني از بهترين و متخصص ترين مشاوران در تمام زمينه هاي تحصيلي سوال خود را پرسيده و رفع ابهام نمايند و با اطمينان از صحت و اطمينان از جواب پرسش خود ادامه راه را با يقين طي نمايند. افراد مي توانند با تلفن ثابت و بدون شماره گيري پيش شماره (كد) با شماره هاي 909ديجيتال تماس برقرار كنند 

 

 

 

 

 

مشاوره تحصيلي در دبستان 

 

 

در دوره ي ابتدايي آنچه كه مورد نياز دانش آموزان در مشاوره تحصيلي دبستان است، اطلاع يافتن درباره چگونگي پيشرفت و پيدا كردن نقاط ضعف دانش آموزان در زمينه رفتاري، درسي خصوصا در موارد مختلف درسي و به منظور رفع مشكلات دانش آموزان است. براي اينكه راهنمايي در اين دوره به شكل بهتري به دانش آموزان ارائه شود    .

 

 

مراحل بعدي امتحان 

 

 

پس از اخذ امتحان از دانش آموزان در دروس  مختلف مي توان اين نكته را فهميد كه هر كدام از دانش آموزان در چه قسمت هايي از دروس قوي، ضعيف و يا متوسط هستند، سپس آن ها را به گروه هاي مختلفي كه وجوه اشتراك دارند تقسيم كرد. براي اخذ تصميم در پاره اي موارد بايد از اوليا دانش آموزان يا مسئولين مدرسه كمك گرفت. مخصوصا در زمينه تشكيل كلاس هاي تقويتي يا گرفتن معلم خصوصي براي كمك به دانش آموز در راه شناخت حروف، خواندن، نوشتن و حساب كردن. اما خود دانش آموز نيز بايد در اين زمينه فعال باشد تا بتواند راهنمايي هاي ارائه شده را در تنظيم برنامه هاي درسي  و گذراندن اوقات فراغت به كار گرفته و به آن عمل كند    .

 

 

مشاوره تحصيلي دوره اول متوسطه 

 

 

با ورود دانش آموز به دوره دوم تعليمات عمومي بر نيازهايش اضافه مي شود..يكي ازاين نيازها نياز به مشاوره تحصيلي تيزهوشان است. در بايان اين دوره دانش آموز نياز به انتخاب رشته دارد كه بايد با دادن راهنمايي هاي لازم توسط اوليا مديران معلمان و مشاوران دورنماي انتخاب رشته براي ورود به دوره هاي بعدي تحصيلي به وي ارائه شود    .

 

 

بنابراين بايد در مورد رشته هاي تحصيلي آموزش دوره دوم متوسطه و ضوابط ورود به هر يك و ارتباط هريك از رشته هاي تحصيلي دانشگاهي و ارتباط اين رشته ها با مشاغل مختلف جامعه اطلاعات جامع و دقيقي به دانش آموزان ارايه شود خود شناسي از نظر شناخت علايق استعدادها و خصوصيات شخصيتي كه بتواند بر اساس ان در دوره هاي بعدي تصميم گيري كند، نيز از جمله نيازهاي داش آموزان اين دوره است    .

 

 

بعضي از دانش آموزان دوره هاي اول متوسطه بنا به دلايلي مايل و يا قادر نيستند كه به ادامه تحصيل ببردازند تا وارد دوره دوم متوسطه شوند. اين گروه از دانش آموزان نيازمند كسب اطلاعات شغلي هستند. در اين ضمينه مشاور ضمن آشنا كردن دانش آموزان با امكانات شخصي و خانوادگي شان براي ديدن دوره هاي كار آموزي آنها را راهنمايي مي كند    .

 

 

.

 

 

راهنماي تحصيلي در دوره دوم متوسطه 

 

 

يكي از وظايف و خدمات راهنمايي دوره متوسطه مشاوره تحصيلي است. يكپارچگي دانش آموزان با تجارب تحصيلي، ضرورت راهنمايي را در دوره متوسطه بيش ار بيش مطرح مي سازد. موفقيت يا شكست تحصيلي دانش آموز سازكاري او با شرايط و موقعيت مدرسه است كه آن را به صورت يك واحد اجتماعي در مي آورد. هدف عمده خدمات راهنمايي در دوره متوسطه شامل ارائه  اطلاعات لازم درباره ي محيط فيزيكي مدرسه برنامه درسي متعدد، دروسي كه در هرسال ارائه مي شود شرايط و ضوابط لازم براي قبول شدن و فارغ التحصيلي از دبيرستان ارزش گذاري براي ادامه تحصيلات فرصتها و شرايط ورود به دوره هاي تحصيلي بعد از دبيرستان است    .

 

 

مسوليت راهنمايي مشاوره تحصيلي انتخاب رشته  در دوره متوسطه بيشتر به عهده مشاور است. مشاور مسوليت دارد با آگاهي دادن به دانش آموزان در زمينه هاي شخصي تحصيلي شغلي آنها را توانمند سازد تا قادر باشند تصميم هاي مناسبي بگيرند    .

 

 

تحقيقات انجام شده 

 

 

ربتو ‘هايبرت’ فرر ‘گيل ‘مانزانو و ماليك براي كساني كه دانش آموزان را در زمينه هاي شخصي ،تحصيلي -شغلي راهنمايي مي كنند ملاكهايي را در نظر گرفته اند كه به شش زبان اسبانيايي، انگليسي، فرانسه، آلماني، ايتاليايي، يوناني ترجمه شده است    .

 

 

برخي از اين ملاكها عبارتند از    : 

 

 

دارا بودن رفتار اخلاقي مناسب و احساس مسئوليت در نقشي كه ايفا مي كنند.                                                         

 -دانش درباره ي اطلاعات به روز در زمينه تحصيلي، آموزشي، مسايل اجتماعي و تمايلات فردي كه درخور مشاوره تحصيلي يا شغلي است    .

 

 

-توانايي براي اينكه به طور موثري با مراجعان و همكاران خود ارتباط بررقرار كند و از سطح مناسبي از زبان استفاده كند.       

 -بتواند به دانش آموز كمك كند كه نگراني هاي شخصي ، رشد شغلي و يادگيريهاي خودرا مرتفع كند    .

 

 

-ازتفاوتهاي فردي بين مراجعان آگاه باشد ،به آن احترام بگذارد و به خصوص به تفاوتهاي فرهنگي احترام و به طور موثري بين افراد تعامل برقرار كند    .

 

 

-براي طراحي كاربرد و ارزيابي برنامه مشاوره وراهنمايي در هدايت تحصيلي از مهارت هاي لازم برخوردار باشد.      

 

 

   يكي از خدمات مشاوره تحصيلي دانشگاهي آشنا كردن دانش اموزان با توانايي ها و امكانات آنها است، يكي از امكانات فردي هر دانش آموز هوش فردي اوست. امروز در فرايند تحصيلي -شغلي دانش آموزان از انواع آزمون هاي هوشي، استعداد، رغبت و شخصيت استفاده مي شود.

 

 

نتايج اين آزمون ها همراه با ساير اطلاعات بدست آمده درمورد دانش اموزان به عنوان يكي از ملاكهاي هدايت تحصيلي آنان به شمار مي رود.در هر يك از مقاطع تحصيلي راهنمايي با اهداف خاصي به دانش آموزان ارائه مي شود

 

 

ابعاد هدايت تحصيلي

 

 

وجود مراكز كارآموزي _حرفه اي مربوط به وزارت كار و امور اجتماعي و آموزشگاههاي تخصصي وابسته به وزارتخانه ها و موسسات خصوصي ميتواند خدمات راهنمايي ارزنده اي را به دانش آموزان دوره اول متوسطه ارائه دهد. معرفي اين مراكز به دانش آموزان اين دوره جز وظايف مشاور مدرسه است. مشاور در دوره متوسطه ميتواند خدمات گسترده اي داشته باشد.

 

 

اين خدمات شامل اطلاع رساني به دانش آموزان در مورد بلوغ، كمك به دانش آموزان براي دستيابي به تصوير واقعي و هويت توفيق، ارزيابي استعداد و تواني هاي دانش آموزان، كمك به دانش آموزان براي داشتن روابط مناسب اجتماعي، كمك به تربيت جنسي دانش آموزان، كمك به دانش آموزان براي يافتن راه حل براي  مشكلات تحصيلي، كمك به تربيت اخلاقي دانش آموزان، كمك به حل مشكلات رفتاري دانش آموزان، كمك به دانش آموزان براي رشد خلاقيت ها و كارآفريني و كمك به دانش آموزان براي مقابله با فشارهاي رواني است.

 

 

در پايان اين دوره (سال سوم دوره اول يا كلاس نهم) هدايت تحصيلي دانش آموزان انجام مي شود تا دانش آموزان براي ورود به سال اول دوره دوم متوسطه با رشته تحصيلي مشخصي آماده شوند.

 

 

پيشنهاد مشاوران درخت دانش

 

 

يك ضرب المثل قديمي در اين باره مي گويد: اگر ميخواهي شخصي را براي يك وعده سير نمايي به او غذا بده و اگر مي خواهي آن شخص را براي هميشه سير كني به او راه به دست آوردن غذا را ياد بده.

 

 

ما فرزندان ايران براي آباداني كشور طبق وظيفه انساني و شرعي خود لازم است كه هميشه در آموختن علم حريص بوده و در ترويج آموخته هاي خود سخي باشيم.

 

 

لازم نيست براي داشتن يك برنامه و شروع آن حتما يك شاگرد ممتاز بود. در هر مقطع و هر وضعيت درسي كه باشيد مي توانيد جهت مشورت و تهيه يك برنامه جامع و خوب با مشاوران درخت دانش از طريق تلفن 9099072943 بدون نياز به كدگيري از تلفن ثابت منزل تماس گرفته و برنامه جامع پيشرفت تحصيلي خود را از مشاوران متخصص درخت دانش بخواهيد. مشاوران درخت دانش در مسير تحصيلي استوار و مقتدر همراهتان خواهند بود.

 

 

براي اطلاعات بيشتر در مورد تحصيل رايگان در خارج از كشور با مشاوران درخت دانش در تماس باشيد.

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش

 

 

شماره تماس9099072943

 

 

كانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اينستاگرامسامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

 

 

 

 

 

 


برچسب: مشاوره تحصيلي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۱۷:۳۵ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

تاريخ و زمان ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان

 


 

 

 

شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

 

در شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان 97 طبق اعلام قبلي و برنامه ريزي صورت گرفته، درخت دانش به اطلاع تمام داوطلبين آزمون استعدادهاي درخشان مي رساند از طريق سايت azmoon.meddu.ir در بازه زماني ذكر شده فقط ورود داوطلبين به سيستم جهت پرداخت هزينه مي باشد و هيچگونه تغييراتي اعمال نخواهد شد. هر داوطلبي كه موفق به پرداخت هزينه ثبت نام نشود، كارت ورود به جلسه آزمون براي آنها صادر نخواهد شد.

 

براي ديدن ليست مدارس تيزهوشان تهران بر روي لينك رنگي كليك كنيد.

 

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

 

آزمون تيزهوشان 97 معمولا هر سال بعد از تعطيلات عيد و از تاريخ 20 فروردين به بعد شروع خواهد شد. ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98 در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در پايه نهم به دهم انجام خواهد شد.

آزمون تيزهوشان در پايه ششم به هفتم براي سال تحصيلي 97-98 حذف خواهد شد و همچنين ثبت نام مدارس تيزهوشان 97 تجميع شده است.

 

زمان دريافت كارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان نهم ابتدايي 97 

 

 زمان آزمون تيزهوشان97 - 98 نيمه اول ارديبهشت خواهد بود و به صورت هماهنگ كشوري برگزار ي شود، داوطلبان مي توانند از يك هفته قبل از آزمون و با مراجعه به سايت ثبت نام تيزهوشان كارت ورود به جلسه تيزهوشان را دريافت نمايند.

 

زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97-98

 

زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97 براي پايه نهم به دهم در حدود دو تا سه ماه بعد از برگزاري آزمون تيزهوشان مي باشد. دانش آموزان با در دست داشتن اطلاعات ثبت نامي خود مي توانند نسبت به دريافت نتايج آزمون تيزهوشان اقدام نمايند. در صورت مواجه با هر گونه مشكل يا سوال در روند ثبت نامي آزمون تيزهوشان خود يا فرزندتان، مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره تحصيلي درخت دانش تماس بگيريد تا از خدمات مشاوره تلفني ما بهرمند گرديد.

براي اطلاع از دريافت آخرين اخباز به روز شده در باب شهريه مدارس تيزهوشان و فرم ثبت نام تيزهوشان و نيز بهترين كتاب براي قبولي در تيزهوشان نهم مي توانيد از طريق شماره  9099072943  تماس حاصل فرماييد و يا بر روي لينك هاي رنگي كليك كنيد.

 

راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوره تحصيلي درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

 


برچسب: زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۶:۵۷ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

ليست مدارس تيزهوشان پسرانه تهران

ليست مدارس تيزهوشان تهران

اين ليست مدارس تيزهوشان تهران  بر اساس منطقه بندي شهر تهران تهيه شده و اسامي مدارس به ترتيب مناطق قرار داده شده است. در اين ليست سعي شده است اطلاعات تمامي مدارس تيزهوشان تهران گنجانده شود تا بتواند راهنماي خوبي براي والديني كه قصد دارند فرزندشان را به يكي از اين مدارس بفرستند باشد. در اين ليست شما عزيزان مي توانيد آدرس و تلفن مدارس تيزهوشان تهران را مشاهده فرماييد.

ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان

معمولا تمامي متقاضيان و داوطلبان آزمون تيزهوشان 97-98 در پايه نهم به دهم در فروردين ماه براي ثبت نام مدارس تيزهوشان پايه نهم اقدام مي كنند. آزمون تيزهوشان در پايه نهم به دهم شرايط خاصي دارد چون كه مقطع تحصيلي مورد نظر در واقع ورود به متوسطه دوم به حشمار مي آيد.

انتخاب رشته و مطالعه كردن ليست رشته ها و همچنين پر كردن فرم هدايت تحصيلي لازمه ادامه تحصيل مي باشد.

دوره متوسطه دوم به لحاظ اينكه خيلي حساس مي باشد و در انتخاب مسير تحصيلي آينده تاثير گذار مي باشد از داوطلبان عزيز خواهشمنديم نهايت توجه خود را براي انتخاب رشته و آزمون ورودي تيزهوشان 97 معطوف نمايند.

با توجه به اينكه خيلي از دوستان بدون توجه به نمرات دوره متوسطه اول انتخاب رشته خود را انجام مي دهند بايد به نكاتي كه در لينك مقاله زير توصيه شده اند توجه كنند.

زمان دقيق ثبت نام آزمون تيزهوشان 97

آزمون تيزهوشان معمولا هر سال بعد از تعطيلات عيد و از تاريخ 20 فروردين به بعد شروع خواهد شد. ثبت نام آزمون تيزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در پايه نهم به دهم انجام خواهد شد.

آزمون تيزهوشان در پايه ششم به هفتم براي سال تحصيلي 97-98 حذف خواهد شد و همچنين ثبت نام مدارس نمونه با تيزهوشان تجميع شده است.

براي دريافت اطلاعات بيشتردر مورد آزمون تيزهوشان 97 بر روي لينك هاي زير كليك نماييد.

نمونه سوالات تيزهوشان پايه نهم 97

جواب سوالات تيزهوشان

برنامه ريزي درسي تيزهوشان پايه نهم

ليست مدارس تيزهوشان دخترانه و پسرانه شهر تهران

آدرس و شماره تلفن

مقطع

نام مدرسه

منطقه

رديف

خيابان ارتش، نرسيده به چهارراه ميني سيتي، خيابان نخل، خيابان كنگان، خيابان كنگان ۱، سمت چپ ۲۲۴۹۷۴۴۱

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۲

1

1

نياوران، روبروي كلانتري ۱۲۳ نياوران، خيابان فيضيه

۲۶۱۳۱۳۶۷

متوسطه عمومي

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۳

1

2

خيابان شريعتي، قيطريه، خيابان موسيوند، كوچه لادن

۲۲۶۹۴۸۷۸

متوسطه عمومي

تيزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۲

1

3

ولنجك، بلوار دانشجو، خيابان گلستان دوم، خيابان بوستان سوم، كوچه گل سرخ

۲۲۴۱۷۰۸۴

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۳

1

4

شهرك قدس – فاز ۶- ايوانك غربي- گل افشان- كوچه اقاقيا

۸۸۵۹۰۴۴۴

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۵

2

5

خيابان شهرآرا، كوچه سي و دوم

۸۸۲۵۰۹۳۰

متوسطه دوره اول

تيزهوشان تهران پسرانه علامه حلي۶

2

6

ميدان صنعت، خيابان دادمان، فاز ۶، خيابان گل افشان

۸۸۰۹۰۶۲۴

متوسطه عمومي

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۷

2

7

اتوبان جلال ال احمد، خيابان آرش مهر (شهر آرا)، جنب فروشگاه فرهنگيان، پلاك ۹

۸۸۲۴۷۰۷۳

متوسطه عمومي

تيزهوشان پسرانه علامه حلي ۴

2

8

ميدان اختياريه، خيابان اختياريه شمالي ، كوچه شهيد يزدانيان يكم

۲۲۵۴۱۵۵۲

متوسطه عمومي

تيزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۳

3

9

تهران، ميرداماد، ميدان مادر، خيابان بهروز، خيابان سوم ، پلاك ۴

۲۲۲۲۱۰۸۷

متوسطه عمومي

تيزهوشان پسرانه علامه حلي ۸

3

10

ميدان رسالت، خيابان هنگام، ضلع شمالي سازمان آب، كوي نعمت زاده، پلاك ۴۷

۷۷۴۴۴۷۳۰

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۲

4

11

پاسداران، انتهاي گلستان دهم

۲۲۵۶۱۴۰۰

متوسطه عمومي

تيزهوشان تهران پسرانه علامه حلي ۱۰

4

12

آبشناسان شمال، خيابان بهار، خيابان امام حسين، خيابان كوهسار

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۵

5

13

اتوبان كردستان، روبروي ساختمان هاي آ-اس-پ، نبش شيراز جنوبي، خيابان ۶۸ غربي، كوچه فرزانگان، پلاك ۳

۸۸۰۳۲۵۶۹

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان

6

14

خيابان طالقاني، خيابان شهيد سرپرست، پلاك ۵۶

۸۸۹۶۶۰۵۰

متوسطه عمومي

تيزهوشان دخترانه فرزانگان

6

15

خيابان ايرانشهر جنوبي، بعد از تقاطع سميه، پلاك ۵۰

۸۸۳۲۹۵۱۹

متوسطه عمومي

تيزهوشان تهران پسرانه علامه حلي ۵

6

16

خيابان امير آباد شمالي، كوچه ابطحي، خيابان ۲۱، پلاك ۲۳

متوسطه عمومي

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۶

6

17

خيابان شهيد آيت اله مدني (نظام آباد) ، ايستگاه مترو حسيني ، كوچه شهيد علي محمد حسيني

۷۷۵۸۷۱۰۱

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۸

7

18

خيابان دامپزشكي، خيابان حيدريان، جنب باشگاه خوركيان

۶۶۰۰۲۵۳۰

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي ۸

9

19

هاشمي، نرسيده به جيحون، كوچه بشيري

۶۶۳۷۹۷۸۷

متوسطه دوره اول

تيزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۳

10

20

خيابان امام خميني (ره)، خيابان شيخ هادي، كوچه زمانپور، پلاك۱۸

۶۶۷۱۸۱۸۱

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي

11

21

خيابان كمالي، خيابان غفاري

۵۵۴۱۸۸۵۰

 

تيزهوشان پسرانه علامه حلي

11

22

خيابان سعدي شمالي، نرسيده به بيمارستان اميراعلم، خيابان نادري، پلاك ۷۱

۷۷۵۰۵۶۷۷

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۷

12

23

تهران نو، فلكه آشتياني، باباطاهر شرقي، كوي زينبيه

۷۷۱۷۰۲۲۳

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۴

13

24

خيابان دماوند، ايستگاه سبلان، ۲۷ متري خيابان اشراقي، ۸ متري اول غربي

۷۷۹۹۸۴۰۰

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۱۰

13

25

خيابان دماوند، چهارراه سبلان، خ اشراقي، ۸ متري اول

۷۷۲۶۷۵۸۸

ليست مدارس تيزهوشان پسرانه تهران،
ادامه مطلب

امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۱:۵۰ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

انتخاب رشته رياضي در پايه نهم 97-98

انتخاب رشته رياضي در پايه نهم 97-98

 

 

به طور كلي سه شاخه تحصيلي نظري، شاخه هاي رشته فني و حرفه اي و رشته هاي شاخه كاردانش وجود دارد كه دانش آموزان سال دهم بايد از بين اين شاخه ها رشته هاي تحصيلي مورد علاقه خود را انتخاب كنند. در حقيقت هر شاخه اي رشته هاي تحصيلي پايه نهم 97 مربوط به خودش را دارد. 

 

 

شاخه نظري:

 

 • شاخه نظري شامل ۴ رشته است
 • رشته رياضي فيزيك
 • رشته تجربي
 • رشته انساني
 • رشته علوم و معارف اسلامي

 

 

شاخه اي كه اغلب والدين هم اصرار دارن كه فرزندشان انتخاب رشته دبيرستان 97-98 را در ان شاخه انجام بدهند، همين شاخه ي نظري است! دانش آموزان نهمي كه ميخواهند وارد يكي از اين رشته هاي موجود در شاخه ي نظري شوند  بايد از تك تك اين رشته ها و جزئيات شان و همچنين آينده ي شغلي هركدام اطلاع دقيقي به دست آورند. رشته هاي شاخه ي نظري در انتخاب رشته دبيرستان داراي 3 رشته هست كه قبل تر آنها را بيان كرديم.

 

 

پرطرفدارترين رشته هاي رياضي فيزيك

 

عاملي كه در پرطرفدار شدن يك رشته تاثير بسزايي دارد از جمله رشته رياضي فيزيك در انتخاب رشته پايه نهم، موقعيت شغلي آينده و جايگاه و شان و منزلت اجتماعي مي باشد كه در اثر تحصيل رشته در دانشگاه ايجاد ميشود.پرطرفدار ترين رشته هاي گروه آزمايشي كنكور رياضي شامل تمامي رشته مهندسي ميباشد، كه در اين بين رشته هاي مهندسي برق ، كامپيوتر و مكانيك پرطرفدارتر مي­باشد كه از طرف ديگر پر درآمدترين رشته هاي مهندسي در ايران هم مي باشد.

 

 

نواع شغل هاي رشته رياضي فيزيك بر اساس نوع رشته هاي دانشگاهي

 

شغل هاي رشته رياضي فيزيك را با توجه به رشته هاي موجود در دانشگاه ميشود به دو دسته رشته هاي «اصلي» و رشته هاي «شناور» تقسيم بندي كرد. هر رشته اي كه دانش آموز رشته رياضي فيزيك براي ورود به دانشگاه انتخاب ميكند در يكي از رشته هاي اصلي و يا شناور قرار ميگيرد كه با توجه به همين رشته ي دانشگاهي، شغل هاي رشته رياضي هم مشخص مي شود.

 

 

بازار كار رشته هاي رياضي فيزيك

 

بعد از اينكه درمورد علايق خودمان اطمينان پيدا كرديم و براساس ويژگي هاي شخصيتي خودمان رشته و شغل مورد نظر را هدف قرار داديم، ميتوانيم راجع به درآمد شغل هاي رشته رياضي فيزيك هم اطلاعاتي به دست بياريم.

درآمد هرشغلي از جمله بازار كار رشته هاي رياضي فيزيك مي تواند به عوامل مختلفي بستگي داشته باشد و توجه به عامل بازاركار به تنهايي نميتواند شاخص مناسبي براي انتخاب رشته و شغل مورد نظر باشد. پس لازم و ضروري هست كه برخي عواملي كه باعث افزايش درآمد در يك شغل مي شود را باهم بررسي كنيم. مثل خلاقيت، روحيه كار گروهي ، فن بيان خوب و ... .

براي اطلاعات بيشتر در مورد تاثير نمره در انتخاب رشته نهم بر روي لينك رنگي كليك نماييد:

 

با چه نمره هايي در نهم متوسطه انتخاب رشته مي كنيم

دانلود فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم 97

 

 


راههاي ارتباطي با مشاوران مشاوره تحصيلي درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: انتخاب رشته رياضي در پايه نهم 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۳:۱۲ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

رشته هاي تجربي در انتخاب رشته نهم 97-98

رشته هاي تجربي در انتخاب رشته نهم 97-98

 

 

 • بهترين رشته هاي دانشگاهي علوم تجربي كدام است؟
 • دروس تخصصي رشته تجربي كدام است؟
 • دروس تخصصي رشته تجربي كدام است؟
 • شرايط ورود به رشته تجربي چيست؟

 


 

 

 

بهترين رشته هاي دانشگاهي علوم تجربي

 

با توجه به استقبالي كه در سالهاي اخير از رشته تجربي شده است، به معرفي رشته تجربي در انتخاب رشته پايه نهم ،جهت آشنايي بيشتر علاقمندان مي پردازيم ؛

 

بهترين رشته هاي دانشگاهي پيراپزشكي عبارت است از زيست شناسي، پزشكي، دندانپزشكي، پرستاري، فيزيوتراپي، بينايي سنجي، اتاق عمل، تغذيه، بهداشت، كشاورزي، داروسازي و شيمي و … است . دانش آموزاني كه علاقمند به تحصيل در اين رشته مي باشند بايستي با بررسي ويژگيها ، توانائيها و علاقه خود وسپس مطالعه شرايط ورود به اين رشته آن را انتخاب نمايند دروس رشته تجربي براي اينكه اطلاعات كافي از رشته انتخابي خود به دست آوريد، لازم است بدانيد چه درسهايي در اين رشته تدريس ميشود. براي موفقيت در رشته تجربي قوي بودن در درس هاي علوم تجربي دوره راهنمايي و علوم زيستي ، رياضي و شيمي دبيرستان از اهميت خاصي برخوردار است. دانش آموزاني كه به ساختمان بدن موجودات زنده علاقه مند هستند و از مطالعه طبيعت ( گياه، جانوران و محيط زيست) لذت مي برند، مي توانند در اين رشته موفقيت به دست بياورند. يادگيري مطالب زيست شناسي نياز به حافظه قوي دارد يعني دانش آموز بايد بتواند بسياري از موضوعات دانش زيست شناسي را در ذهن تجسم نمايد و به خاطر بسپارد.

رشته هاي دانشگاهي تجربي كدامند؟

 

با توجه به زير گروه هاي عنوان شده مي توان رشته هاي دانشگاهي تجربي را در چند دسته ارائه كرد. كه از اين ميان تعدادي شامل رشته هاي پزشكي و تعدادي ديگر زيرشاخه هاي پزشكي هستند.

معرفي رشته هاي تجربي زيرگروه ۱ عبارتند از: بيوتكنولوژي، پزشكي، دندانپزشكي، دامپزشكي، اتاق عمل، بينايي سنجي، دبيري زيست شناسي، علوم آزمايشگاهي، علوم تغذيه، فيزيوتراپي، اعضاي مصنوعي،  پرستاري، شنوايي شناسي، علوم و صنايع غذايي، كاردرماني، گفتار درماني، مامايي، تكنولوژي پرتوشناسي، هوشبري، زيست شناسي، ساخت پروتزهاي دنداني، بهداشت مواد غذايي، بهداشت و بازرسي گوشت، زيست فناوري و برخي از رشته هاي ديگر

رشته هاي تجربي زيرگروه ۲ عبارتند از: داروسازي، دبيري شيمي، مهندسي بهداشت محيط، مهندسي بهداشت حرفه اي، شيمي، بهداشت عمومي، فناوري اطلاعات سلامت، تكنولوژي پزشكي هسته اي و چند رشته ديگر

رشته هاي تجربي زيرگروه ۳ عبارتند از: زمين شناسي، اقيانوس شناسي

رشته هاي تجربي زيرگروه ۴ عبارتند از: حسابداري، مديريت مالي، مديريت صنعتي، مديريت كسب و كارهاي كوچك، مديريت فرهنگي هنري، الهيات، علوم قضايي، اقتصاد اسلامي، علوم اقتصادي، علوم انتظامي و چند رشته ديگر.

رشته هاي تجربي زيرگروه۵ عبارتند از: اقتصاد كشاورزي، مددكاري اجتماعي، آموزش تربيت بدني، امنيت اطلاعات، كتابداري در شاخه پزشكي و چند رشته ديگر.

 

 

شرايط ورود به رشته تجربي چيست؟

 

مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور هر يك از درس هاي رياضي و علوم تجربي، در سه پايه در دوره متوسطه اول بدون ضريب كمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس رياضي و علوم تجربي در سه سال دوره متوسطه اول با ضريب ۳ محاسبه مي گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضريب هر يك از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. يعني به عبارت ديگر چنانچه نمرات هر درس را در ضريب آن جمع نماييم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسيم نماييم معدل لازم براي انتخاب رشته تجربي حداقل ۱۴ باشد.

براي دريافت نمونه فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم بر روي لينك رنگي آن كليك نماييد.

 

دروس تخصصي رشته تجربي در كنكور تجربي 97

 

زمين شناسي – رياضي – زيست شناسي – فيزيك – شيمي.

 

دروس عمومي رشته تجربي 97-98

 

دروس عمومي رشته تجربي براي كنكور 97 براي تمام گروه‌هاي آزمايشي يكسان است. دروس دانشگاهي رشته تجربي عبارتند از  زبان و ادبيات فارسي با ضريب ۴ – زبان عربي با ضريب ۲ – فرهنگ و معارف اسلامي با ضريب ۳ – زبان خارجي با ضريب ۲ (انگليسي يا آلماني يا فرانسه يا روسي يا ايتاليايي). (دروس عمومي بر خلاف دروس تخصصي در كنكور سراسري تنها يك واحد دارند)

 

 

راههاي ارتباط با مشاوران مشاوره تحصيلي درخت دانش

 

شماره تماس: 9099072943

 

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: رشته هاي تجربي در انتخاب رشته نهم 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۴:۰۴ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

معرفي رشته هاي انساني در انتخاب رشته پايه نهم 97

معرفي رشته هاي انساني در انتخاب رشته پايه نهم 97

 

 

 • رشته علوم انساني چيست ؟
 • شرايط ورود به رشته انساني چيست ؟
 • دروس تخصصي گروه آزمايشي علوم انساني در كنكور كدام است ؟
 • دروس عمومي گروه آزمايشي علوم انساني در كنكور كدام است ؟
 • پرطرفدارترين رشته هاي علوم انساني كدامند ؟

 


 

معرفي رشته انساني 

دغدغه بسياري از دانش آموزان سال نهم اين است كه رشته تجربي بهتره يا انساني. ما به شما چند توضيه مي كنيم تا انتخاب رشته پايه نهم 97 معقولانه تري داشته باشيد تا بتوانيد آينده اي كه دوست داريد را با تحصيل در آن رشته بسازيد. اولين و مهم‌ترين قدم، اولويت‌بندي براي رفتن به رشته هاي مختلفي از قبيل انساني، علوم تجربي ، رياضي فيزيك ، فني مهندسي  ويا معرفي رشته هاي هنرستان مثل كاردانش در علاقه‌تان است. تكليف‌تان را با خودتان مشخص كنيد ببينيد در آينده مي‌خواهيد چه كاره شويد؟ ببينيد از خواندن چه درس‌هايي لذت مي‌بريد؟ ببينيد در كدام رشته مي‌توانيد بهترين باشيد؟ دومين قدم، وضعيت‌تان در درس‌هاي مربوط به رشته‌ي مورد علاقه‌تان است. اگر به رشته‌انساني علاقه داريد، وضعيت‌تان در دروس‌هاي حفظي چگونه است؟ با پدر و مادرتان مشورت كنيد و در آخر رشته مورد نظرتان را انتخاب كنيد.

 

 

 

شرايط ورود به رشته انساني

 

شرايط ورود به رشته انساني مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور در هر يك از درس هاي زبان و ادبيات فارسي، عربي و مطالعات اجتماعي در سه پايه دوره متوسطه اول بدون ضريب كمتر از ۴۲ نباشد.

 

نمره درس زبان و ادبيات فارسي در سه سال دوره متوسطه اول با ضريب ۴ محاسبه مي شود.

نمره درس مطالعات اجتماعي در سه سال دوره متوسطه اول با ضريب ۳ محاسبه مي شود.

نمره درس عربي در سه سال دوره متوسطه اول با ضريب ۲ محاسبه مي شود.

مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضريب هر يك از دروس حداقل ۳۷۸ باشد. يعني به عبارت ديگر چنانچه نمرات هر درس را در ضريب آن جمع نماييم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسيم نماييم معدل رشته بايد حداقل ۱۴ باشد.

 

دروس تخصصي گروه آزمايشي علوم انساني در كنكور

 

 رياضي – اقتصاد – زبان و ادبيات فارسي – زبان عربي – تاريخ و جغرافيا – علوم اجتماعي – فلسفه و منطق – 

روانشناسي

.دروس تخصصي براي هر رشته اي و هر زير گروهي در كنكور ضريبي متفاوت دارد

 

دروس عمومي گروه آزمايشي علوم انساني در كنكور

 

زبان و ادبيات فارسي – زبان عربي – فرهنگ و معارف اسلامي   زبان خارجي (انگليسي، آلماني، فرانسه، روسي، ايتاليايي)

دوس عمومي براي تمام گروه هاي آزمايشي يكي است.

 

در ادامه مي توانيد با كليك كردن بر روي لينك قرمز رنگ معدل لازم براي رشته انساني و ليست مشاغل رشته انساني را ببينيد.

 

 

پرطرفدارترين رشته هاي علوم انساني

 

در رابطه با پرطرفدارترين رشته هاي علوم انساني رشته روان شناسي جزو پرطرفدارترين رشته هاي علوم انساني هسش كه هر ساله تعداد زيادي از داوطلبان، اين رشته را براي ادامه تحصيل انتخاب مي كنند؛ اين رشته در دوره ليسانس چهار گرايش باليني، آموزش كودكان استثنايي، صنعتي و سازماني و عمومي داره.

يكي ديگه رشته هاي پرطرفدار در حوزه علوم انساني رشته حقوق هسش كه تعداد گرايش‏هاي آن زياده و در تمامي روابط زندگي امروز ديده مي­شه؛ اين روابط مي‏تواند مربوط به روابط دولت با مردم باشد كه بهش حقوق عمومي ميگن يا اينكه روابط خصوصي مردم را شامل ميشه  كه بهش حقوق خصوصي ميگن.

رشته حسابداري نيز ديگر پردرامدترين رشته هاي علوم انساني هسش كه اين رشته پايه اصلي نظام اطلاع رساني مالي و اقتصادي هر جامعه به شمار مي رود؛ در مجموع مي توان گفت كه حسابداري فن طبقه بندي، ثبت، خلاصه و تجزيه و تحليل ارقام، درآمد و هزينه منطبق با نيازهاي مؤسسه است.

براي مشاهده نمون فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم بر روي لينك آبي كليك نماييد.

 

 

 

 

 


راههاي ارتباطي با مشاوران مشاوره تحصيلي مجرب درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: معرفي رشته هاي انساني در انتخاب رشته پايه نهم 97،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۵:۲۶ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

حداقل معدل لازم براي قبولي در رشته هاي نظري

حداقل معدل لازم براي قبولي در رشته هاي نظري

 

 

 

 • حداقل معدل براي انتخاب رشته انساني چند است ؟
 • حداقل معدل براي انتخاب رشته تجربي چند است ؟
 • حداقل معدل براي انتخاب رشته رياضي چند است ؟
 • عوامل موثر در حداقل معدل لازم براي  انتخاب رشته ؟

 


 

 

 

 

حداقل معدل لازم براي انتخاب رشته پايه نهم

 

مطابق با آيين نامه جديد هدايت تحصيلي پايه نهم 97، دانش‌آموزان از انتخاب رشته تحصيلي پايه نهم مي‌كنند كه در آئين نامه هدايت تحصيلي چگونگي انتخاب شاخه و رشته براساس ۶ مولفه تعيين شد و براين اساس عوامل موثر در انتخاب شاخه و رشته تحصيلي پايه نهم دانش آموزان عبارتند از

 

نحوه امتياز بندي و حداقل امتياز براي قبولي در انتخاب رشته پايه نهم :

 

۱- نظر دانش‌آموز كه ۱۰ درصد از كل امتياز به آن اختصاص دارد

۲- نظر والدين با امتياز ۵ درصد

۳- نظر معلمان تمام دروس دوره اول متوسطه با امتياز ۱۰ درصد

۴- نتايج آزمون‌هاي مشاوره‌اي با امتياز ۳۰ درصد

۵- نتايج عملكرد تحصيلي يا همان نمرات درسي با امتياز ۳۵ درصد

۶- نظرات مشاور با امتياز ۱۰ درصد

 

 

 

 

 

حداقل معدل لازم جهت ورود به رشته انساني 

 

عملكرد تحصيلي كه شامل نمرات درسي مي شود ( سي و پنج امتياز ) كه شامل

در درس ادبيات فارسي 14 ، مطالعات اجتماعي 13 و عربي 12 كسب گردد.

مجموع سه نمره كسب شده در درس هاي عربي ، مطالعات اجتماعي و زبان و ادبيات فارسي در پايه هاي هفتم و هشتم و نهم بدون ضريب در خرداد يا شهريور نبايد كمتر از 42 باشد.

نمرات دروس ادبيات فارسي با ضريب 4 ، مطالعات اجتماعي با ضريب 3 و عربي با ضريب 2 در پايه هاي هفتم و هشتم و نهم محاسه ميگردد. 

مجموع نمرات كسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسي كه با رشته ي تجربي مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضريب حداقل 378 باشد به عبارت ديگرحداقل معدل لازم براي رشته انساني 14 باشد تا بتواند شرايط ورود به رشته انساني شود. 

 

 

حداقل معدل لازم براي انتخاب رشته تجربي

 

در رشته هاي دانشگاهي رشته علوم تجربي مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور هر يك از درس هاي رياضي و شرايط ورود به رشته علوم تجربي، در سه پايه در دوره متوسطه اول بدون ضريب كمتر از ۴۲ نباشد. نمره درس رياضي و علوم تجربي در سه سال دوره متوسطه اول با ضريب ۳ محاسبه مي گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضريب هر يك از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. يعني به عبارت ديگر چنانچه نمرات هر درس را در ضريب آن جمع نماييم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسيم نماييم حداقل معدل لازم براي انتخاب رشته تجربي ۱۴ باشد.

 

 

 

 معدل لازم براي انتخاب رشته  رياضي فيزيك

 

 انتخاب رشته پايه نهم به دهم در رشته هاي دانشگاهي رشته رياضي فيزيك موارد شامل موارد زير است.

عملكرد تحصيلي كه شامل نمرات درسي مي شود ( 35 امتياز ) كه شامل 

نمره رياضي 14 و نمره علوم تجربي 13 باشد.

نمرات دروس علوم تجربي و رياضي در پايه هفتم و هشتم با ضريب يك و نهم با ضريب 3 محاسبه مي گردد.

مجموع سه نمره كسب شده در درس رياضي  و علوم تجربي در پايه هاي هفتم و هشتم و نهم بدون ضريب در خرداد يا شهريور نبايد كمتر از 42 باشد. و حداقل معدل لازم براي انتخاب رشته رياضي و فيزيك 14 مي باشد.

 

 

داوطلبان عزيز براي مشاوره انتخاب رشته در پايه نهم 97-98 و آزمون هدايت تحصيلي سال 97 برروي لينك هاي رنگي كليك كنيد.

 

 


راههاي ارتباطي با مشاوره تحصيلي درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: حداقل معدل لازم براي قبولي در رشته هاي نظري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۰:۱۵ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

زمان دقيق ثبت نام مدارس شاهد 97-98

زمان ثبت نام مدارس شاهد 97-98  

ظرفيت مدارس شاهد براي سال 97-98

ظرفيت مدارس شاهد 97-98 براي پذيرش دانش آموز در هر استان متفاوت است و دانش آموزان حافظ قرآن و يا دانش آموزاني كه فعاليت‌هاي ويژه فرهنگي و آموزشي دارند نيز بر اساس امتياز كسب شده مي‌توانند در مدارس شاهد ثبت نام كنند .فرزندان شهداي مدافع حرم در اولويت نخست ثبت نام مدارس شاهد 97-98 قرار دارند و سهميه ويژه‌اي در اين مدارس براي آن‌ها در نظر گرفته شده است .

پيش ثبت نام مدارس شاهد در سامانه سجا

محمدرضا رزاقي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري تسنيم درخصوص ثبت‌نام مدارس شاهد 97 و پيش ثبت نام مدارس شاهد اظهار كرد: پيش ثبت‌نام دانش‌آموزان پايه اول از 3 تا 15 خرداد و پايه‌هفتم از اول تير آغاز شده و تا 14 تير ادامه خواهد داشت و پيش ثبت‌نام دانش‌آموزان پايه دهم از هفتم تير آغاز شد و تا 20 تير 96 انجام مي‌شود. متقاضيان بايد با ورود به سامانه سجا، درخواست خود را ثبت و امتيازات مربوطه را تكميل كنند و پس از دريافت كد رهگيري ثبت‌نام آنها نهايي مي‌شود. داوطلبان عزيز براي ديدن ليست مدارس شاهد تهران و دريافت نمونه برگ ثبت نام مدارس شاهد مي توانند بر روي لينك قرمز رنگ كليك كنند.

زمان بندي و مراحل ثبت نام دانش آموزان شاهد و غيرشاهد

در باب زمان بندي و مراحل ثبت نام دانش آموزان شاهد و غيرشاهد اعلام شده ثبت نام موقت پايه اول ابتدايي اول خرداد ماه، و ثبت نام پايه هفتم و دهم متوسطه دوره اول و دوم از اول تيرماه آغاز مي شود و به مدت 2 هفته ادامه مي بابد. ثبت نام دانش آموزان شاهد بصورت قطعي و ثبت نام دانش آموزان غيرشاهد در دو مرحله (ثبت نام موقت و ثبت نام و ثبت نام قطعي ) به شيوه امتياز بندي انجام مي شود. اوليا دانش آموزان غيرشاهد در موعد مقرر بايد در صورت دارا بودن شرايط اوليه ثبت نام، نمونه برگ ثبت نام موقت را تكميل نمايند. حضور حداقل يكي از والدين و ارائه اصل مدارك هنگام ثبت نام قطعي براي ثبت نام مدارس شاهد 97 -98 ضروري مي باشد. ثبت نام دانش آموزان غير شاهد غير از زمان بندي فوق الذكر مجاز نمي باشد. براي دريافت اطلاعات بيشتر جهت هدايت تحصيلي پايه نهم و شيوه نامه ثبت نام مدارس شاهد 97 مي توانيد با مشاوران درخت دانش تماس حاصل فرماييد.

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: زمان دقيق ثبت نام مدارس شاهد 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۹:۳۱ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

شرايط ثبت نام مدارس شاهد 97-98

شرايط ثبت نام مدارس شاهد 97-98

 • شرايط ثبت نام مدارس شاهد به چه صورتي است؟
 • شرايط عمومي ثبت نام دانشآموزان شاهد و غير شاهد چگونه است؟
 • شرايط علمي ثبت نام در مدارس شاهد به چه صورتي مي باشد؟
 • سامانه ورود يه ثبت نام مدارس شاهد؟

شرايط ثبت نام در مدارس شاهد 97

از جمله شرايط ثبت نام  مدارس شاهد براي دانش آموزان شاغل به تحصيل در پايه سوم دوره اول ابتدايي براي ورود به پايه چهارم دوره دوم ابتدايي، ادامه تحصيل محسوب شده و نياز به امتيازبندي مجدد ندارد. شرايط ثبت نام در پايه دهم مدارس شاهد: قبولي خرداد در پايه نهم با معدل كل حداقل 16 و كسب شرايط علمي لازم توسط دانشآموز در انتخاب شاخه يا رشته تحصيلي تصميمگيري در خصوص دانشآموزان شاهدي كه فاقد شرايط علمي هستند برعهده ستاد شاهد استان است. شرايط ثبت نام پايه هفتم در مدارس شاهد 97-98: كسب مقياس خوب حداكثر يك درس و خيلي خوب در ساير دروس در امتحانات نوبت دوم پايه ششم ابتدايي سال تحصيلي 96ــ95 براي دريافت اطلاعات بيشتر در رابطه با پيش ثبت نام مدارس شاهد 97-98 و نحوه امتياز دهي در مدارس شاهد مي توانيد بر روي لينك هاي رنگي كليك كنيد و يا با شماره 9099072943 تماس بگيريد.

سامانه ثبت نام مدارس شاهد 97-98

محمدعلي فقيه مديركل آموزش بنياد با اعلام زمان ثبت نام در مدارس شاهد 97 گفت: بر اساس شيوه نامه ثبت نام مدارس شاهد كه در جلسه ستاد مركزي شاهد وزارت آموزش و پرورش به تصويب رسيده است، ثبت نام و پذيرش همه دانش آموزان شاهد و ساير گروه هاي ايثارگري ورودي در سال تحصيلي97-96 به صورت اينترنتي و فقط در سامانه ثبت نام مدارس شاهد يا سايت سجا به آدرس www.saja.medu.ir انجام مي شود.

شرايط عمومي ثبت نام دانش آموزان شاهد و غير شاهد

- دارا بودن صلاحيت اخلاقي و رفتاري - رعايت شئونات و پوشش مناسب با دوره تحصيلي و سن دانش آموزان (خصوصاً حجاب برتر براي دانشآموزان دختر) - التزام و پايبندي خانواده به حفظ شئونات و ارزشهاي اسلامي و تربيت ديني - رعايت مقررات و آئين نامه هاي انضباطي، تربيتي و آموزشي مدارس شاهد - سكونت در محدوده تعيين شده براي متقاضيان ثبت نام تذكر: احراز شرايط عمومي از طريق بررسي سوابق تحصيلي و تربيتي دانش آموز ، با حضور دانشآموزان و والدين آنها انجام مي شود و مسئوليت آن در سايت ثبت نام ورودي مدارس شاهد به عهده ستاد ثبت نام مدرسه و در ادامه تحصيل به عهده شوراي مدرسه است.

شرايط علمي ثبت نام در مدارس شاهد

غير از شرايط عمومي ثبت نام در مدارس شاهد دانش آموزان بايد داراي شرايط علمي ثبت نام در مدارس شاهد باشند كه در زير به آنها اشاره مي كنيم. شرايط ثبت نام در پايه اول ابتدايي مدارس شاهد: دارا بودن شرايط عمومي وكسب امتيازات لازم شرايط ثبت نام در پايه هفتم : (كسب مقياس خيلي خوب در تمامي دروس ) يا (كسب مقياس خوب در حداكثر يك درس و خيلي خوب در ساير دروس ) در امتحانات نوبت دوم پايه ششم ابتدايي سال تحصيلي ۹۶-۹۵ و كسب امتيازات لازم تبصره : دانش آموزان پايه ششم با اولويت ايثارگري (دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان ۲۵ تا۴۹ درصد)در صورتي كه حداكثر در دو درس كسب مقياس خوب و مابقي خيلي خوب را در خرداد ماه ۹۶-۹۵ كسب نموده اند مي توانند ثبت نام موقت در پايه هفتم در سامانه سجا را انجام دهند. شرايط ثبت نام در پايه دهم مدارس شاهد 97-98 : قبول خرداد در پايه نهم با معدل كل حداقل ۱۶ وكسب شرايط ورود به شاخه و رشته مورد نظر بر اساس نمون برگ هدايت تحصيلي و كسب امتياز لازم مي باشد.

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: شرايط ثبت نام مدارس شاهد 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۱:۵۰ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

اولويت پذيرش در مدارس شاهد با چه كساني است؟اولويت پذيرش در مدارس شاهد با چه كساني است؟

 

ثبت نام مدارس شاهد 97-98

 • هزينه ثبت نام در مدارس شاهد به چه صورتي است؟
 • شهريه مدارس شاهد آيا رايگان مي باشد؟
 • نحوه امتياز بندي مدارس شاهد چگونه است؟
 • امتياز فرزند رزمنده نظامي براي ثبت نام مدارس شاهد چند درصد است؟
 • اولويت پذيرش در مدارس شاهد با چه كساني است؟
 • همه چيز درباره ثبت نام مدارس شاهد 97-98

هزينه ثبت نام در مدارس شاهد و شهريه مدارس شاهد

به نقل از خبرگزاري پانا ،محمدحسين كفراشي در خصوص هزينه ثبت نام مدارس شاهد اظهار كرد: بنياد شهيد براي فرزندان شهدا و جانبازان بالاي 70 درصد هزينه فوق برنامه و كمك سرانه را پرداخت مي كند و 25 درصد هزينه را در مدارس شاهد بايد اين افراد بپردازند. وي در خصوص شهريه مدارس شاهد ادامه داد: براي جانبازان 25 تا 50 درصد، 40 درصد تخفيف شهريه و براي جانبازان زير 25 درصد 20 درصد تخفيف شهريه خواهيم داشت. مديركل دفتر امور شاهد و ايثارگر آموزش و پرورش عنوان كرد: هزينه شهريه در دوره ابتدايي 350 تا 530 هزارتومان در دوره متوسطه اول 400 تا 600 هزار تومان و در دوره متوسطه دوم 480 تا 780 هزار تومان مصوب شده است. كفراشي با اشاره به اينكه سال گذشته ورودي هاي دوره ابتدايي و دوره متوسطه اول مدارس شاهد بالغ بر 68 درصد يعني 14 هزار نفر بود، افزود: امسال با اضافه شدن دوره متوسطه دوم تلاش براي ورودي هاي مناسب در 3 مقطع با حداكثر جذب جامعه هدف را دنبال مي كنيم. ⦁ براي دريافت نمونه برگ ثبت نام مدارس شاهد 97-98 و ورود به سامانه ثبت نام سجا شاهد مي توانيد بر روي لينك قرمز رنگ كليك كنيد و يا با شماره 9099072943 تماس حاصل فرماييد.

نحوه امتياز بندي مدارس شاهد

نحوه امتياز بندي مدارس شاهد 97-98 براي خواهر و برادر شهيد و جانباز 70 درصد و بالاتر هر مورد 500 امتياز امتياز فرزند رزمنده جبهه مقاومت (مدافعين حرم) هر ماه 30 امتياز در صورت جانبازي يا شهادت رزمندگان جبهه مقاومت تا زماني كه تحت پوشش بنياد شهيد قرار نگرفتهاند فرزندشان با گواهي صادره از سوي ايثارگران سپاه ثبتنام قطعي خواهد شد.

امتياز فرزند رزمنده نظامي

در ادامه مي توان عنوان كرد امتياز فرزند رزمنده نظامي در مدارس شاهد طبق موارد زير محاسبه خواهد شد. حضور در جبهه و مناطق جنگي در هشت سال دفاع مقدس (شهريور 59 تا شهريور 67) حداكثر 96 ماه، هر ماه 15 امتياز حضور در مناطق امنيتي از تاريخ اول مهر 67 به بعد حداكثر 90 ماه بهازاي هر ماه دو امتياز حضور در مناطق عملياتي از تاريخ اول مهر 67 به بعد حداكثر 60 ماه بهازاي هر ماه يك امتياز حضور در مناطق امنيتي شمال غرب ايران از تاريخ اول فروردين 58 تا 31 شهريور 59 بهمدت 18 ماه هر ماه 15 امتياز نوه آزاده: 100 امتياز (حداكثر دو مورد)، نوه جانباز 50 تا 69 درصد 100 امتياز (حداكثر دو مورد) امتياز حائز رتبه اول تا سوم مسابقات سالانه حفظ مفاهيم، قرائت قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش در سطح بين المللي 60 امتياز و حداكثر امتياز در اين بخش 150 امتياز است. امتياز حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات مطالعه و تحقيق طرحهاي شاهد و ايثارگران و مسابقات فرهنگي، هنري، ورزشي و علمي در سطح بين المللي 60 امتياز و حداكثر امتياز 150 امتياز است. امتياز فرزند كارمند رسمي آموزش و پرورش، بنياد شهيد شاغل يا بازنشسته، مأمور يا انتقالي به ادارات ديگر هر سال سابقه خدمت رسمي 5 امتياز (حداكثر امتياز سابقه خدمت زوج كارمند 300 امتياز) امتياز فرزند يا نوه خيّر مدرسهساز: احداث و ساخت مدرسه 120 امتياز، اهداي زمين 80 امتياز، تجهيز مدرسه بهنسبت هزينهكرد (مدارس شاهد 50 امتياز و مدارس غيرشاهد 20 امتياز) است. حداكثر امتياز در اين بخش 120 امتياز است. درصورتي كه براي محاسبه ي امتياز براي ثبت نام در مدارس شاهد 97-98 به مشكل برخورديد مي توانيد از مشاوران و روانشناسان درخت دانش جهت راهنمايي كمك بگيريد از طريق شماره تلفن 9099072943 و يا براي اطلاعات تكميلي در اين باره بر روي اينك آبي رنگ زير كليك كنيد.

پيش ثبت نام كدارس شاهد 97-98

اولويت پذيرش در مدارس شاهد

اولويت پذيرش در مدارس شاهد 97 -98 به ترتيب زير مي باشد:   .1 فرزند جانباز تا 25 درصد، خواهر و برادر شهيدو جانباز 70 درصد و بالاتر .2 خواهر زاده يا برادرزاده شهيد و جانباز بالاي 70 درصد .3 فرزندان جانباز با حداقل 20 درصد از كارافتادگي .4 فرزندان و جانبازان 25 تا 49 درصد متوفي .5 نوه شهيد و نوه جانباز 70 درصد و بالاتر .6 نوه آزاده و جانباز 50 تا 69 درصد .7 فرزند جهادگر و رزمنده بسيجي .8 فرزند رزمنده نظامي يا وظيفه .9 فرزند جانباز 25 تا 49 درصد .10 فرزند همسر شهيد .11 دانش آموز جانباز

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: اولويت پذيرش در مدارس شاهد با چه كساني است؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۰۴:۰۵ توسط:teletexting@outlook.com موضوع: