رسانه ديجيتال هيرو رسانه ديجيتال هيرو .

رسانه ديجيتال هيرو

ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97

 

ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97

 


آزمون تيزهوشان 97-98 معمولا هر سال بعد از تعطيلات عيد و از تاريخ 20 فروردين به بعد شروع خواهد شد.

معمولا تمامي متقاضيان و داوطلبان آزمون تيزهوشان در پايه نهم به دهم در فروردين ماه براي ثبت نام مدارس تيزهوشان اقدام مي كنند. آزمون تيزهوشان در پايه نهم به دهم شرايط خاصي دارد چون كه مقطع تحصيلي مورد نظر در واقع ورود به متوسطه دوم به حشمار مي آيد.

انتخاب رشته و مطالعه كردن ليست مدارس شاهد تهران و همچنين پر كردن فرم هدايت تحصيلي لازمه ادامه تحصيل مي باشد.

دوره متوسطه دوم به لحاظ اينكه خيلي حساس مي باشد و در انتخاب مسير تحصيلي آينده تاثير گذار مي باشد از داوطلبان عزيز خواهشمنديم نهايت توجه خود را براي انتخاب رشته و آزمون ورودي تيزهوشان 97 معطوف نمايند.

 ثبت نام آزمون تيزهوشان 97 در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم انجام خواهد شد


ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97 در پايه ششم به هفتم براي سال تحصيلي 97-98 حذف خواهد شد و همچنين ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97-98 با نمونه دولتي تجميع شده است.


براي دريافت اطلاعات بيشتر ميتوانيد با مشاوران درخت دانش در تماس باشيد از طريق شماره ثابت و بدون گرفتن پيش شماره با شماره9099072943 يا بر روي لينك هاي رنگي زير كليك نماييد


زمان دقيق ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97-98

شرايط ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97-98


بخشنامه حذف آزمون تيزهوشان ششم به هفتم


در خصوص بخشنامه حذف آزمون تيزهوشان ششم به هفتم معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش بيان كرد از اين پس به دليل برگزاري آزمون هاي تستي در دوره ابتدايي، استفاده از كتاب هاي كمك آموزشي  و وارد شدن موسسات و انتشارات غير در اين دوره آموزشي آزمون ورودي مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي ممنوع شد.


حكيم زاده معاون آموزش ابتدايي گفت عواملي كه باعث مي‌شوند تعليم و تربيت در دوره ابتدايي تغيير جهت دهد و به يكسري آزمون‌هاي تستي تقليل يابد و محورهاي اساسي ياد شده از جمله مهارت آموزي، شاداب بودن و نشاط داشتن دانش آموزان به دست فراموشي سپرده شود  را مورد توجه جدي قرار داده و بر آنها تمركز كنيم.


ادغام آزمون تيزهوشان و نمونه دولتي


در پي ادغام آزمون تيزهوشان و نمونه دولتي معاون آموزش ابتدايي در ادامه اضافه كرد با توجه به اينكه ديگر در پايه ششم آزموني از دانش آموزان به عمل نمي آيد لذا در مقطع متوسطه دوره اول هم ورودي جديدي نخواهيم داشت و فقط براي ورودي هاي پايه نهم آزمون تيز هوشان به عمل خواهد آمد. از طرفي در پايه نهم آزمون تيزهوشان و نمونه باهم ادغام خواهد شد و اين باعث سهولت بيشتر در روند كار و نيز درس خواندن و شركت در آزمون دانش آموزان عزيز مي شود.


اكنون آنها كه در دوره اول پذيرش شدند درسشان را ادامه مي‌دهند و وارد دوره دوم مي‌شوند، اما براي سال تحصيلي آينده پذيرش و ثبت نام مدارس تيزهوشان جديد در دوره اول نخواهيم داشت. با حذف آزمون ورودي تربيت جاني دوباره در دوره ابتدايي مي‌گيرد و فشاري كه به خانواده ها وارد مي‌شد، از بين مي‌رود.


مشاوره و برنامه ريزي درسي تيزهوشان درخت دانش

قابل توجه دانش آموزان تيزهوشان براي موفقيت در تمامي مقاطع تحصيلي نياز به برنامه ريزي درسي تيزهوشان نهم به دهم 97 منظم داريد، براي يك برنامه ريزي منظم و معرفي سوالات تيزهوشان نهم 97 با مشاوران و كارشناسان درخت دانش در ارتباط باشيد. شماره ارتباط با كارشناسان و مشاوران درخت دانش 9099072943 مي باشد. ارزوي ما موفقت شما دوستان عزيز مي باشد.


برچسب: ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۹:۰۴ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

رشته هاي انتخاب رشته پايه نهم 97-98

 

رشته هاي انتخاب رشته پايه نهم 97-98

 


انتخاب رشته در پايه نهم يكي از مهمترين انتخاب رشته هاي دانش آموزان مي باشد چرا كه اين انتخاب رشته دبيرستان است كه مسير آينده افراد را به طور كلي تغيير داده و مي توان گفت به طور قطع كه بازار كار افراد و مسير شغلي آنها در آينده با اين انتخاب مشخص خواهد شد. هدايت تحصيلي و انتخاب رشته در اين مقطع ضروريت دارد.


انتخاب رشته علوم تجربي در پايه نهم

شرايط انتخاب رشته تجربي در نهم هر فردي براي رسيدن به ايده ال هاي خود بايد قبل از ورود به حيطه تحصيلي و زيرگروه خود دروس خود را بشناسد همانطور كه در رياضي و فيزيك ايده ال هاي موفقيت را، دروس رياضي و فيزيك و درس شيمي  قرار داديم در گروه علوم تجربي ايده ال ها را دروسي همچون زيست شناسي، رياضي، و شيمي معرفي مي كنيم.


ارتباط مستقيم زيرگروه علوم تجربي با دروسي همچون زيست و شيمي و تا حدودي رياضي باعث شده است كه ضرايب اين سه درس در اين زيرگروه بيشتر باشد.(معرفي رشته هاي انتخاب رشته پايه نهم)

انتخاب رشته علوم انساني در پايه نهم

شرايط انتخاب رشته انساني در نهم رشته انساني يك رشته اي خاص و متفاوت از بقيه رشته ها مي باشد. قوي بودن حفظيات و قوي بودن در دروسي همچون ادبيات و عربي باعث موفقيت داوطلبان و متقاضيان اين رشته در ادامه تحصيل خواهد بود.


دروس رياضي در اين زيرگروه به حداقل مي رسد و توانايي هايي كه متقاضيان بايد داشته باشند اين است كه مطالب حفظي و فن سخنوري و فاكتور روابط عمومي برتري داشته باشند، دليل آن عموم رشته هاي دانشگاهي علوم انساني ارتباط مستقيم با اعضاي جامعه مي باشد كه شامل رشته هاي روانشناسي، حسابداري، مديريت، علوم سياسي، حقوق و …..( رشته هاي انتخاب رشته پايه نهم)


اكثر داوطلباني كه به انتخاب زيرگروه علوم تجربي گرايش دارند بيشتر براي براي موفقيت در رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي مي كوشند. در واقع رشته رياضي فيزيك بيشتر درك و مفاهيم رياضي مهم تر مي باشد، ولي رشته علوم تجربي بيشتر پديده هاي طبيعي و كنجكاوي و تحليل بيشتر نسبت به پديده ها مورد سنجش قرار مي گيرد.

انتخاب رشته رياضي فيزيك در پايه نهم

شرايط انتخاب رشته رياضي در نهم در يك دهه پيش اكثر متقاضيان و داوطلبان انتخاب معرفي رشته هاي رياضي پايه نهم انتخاب زيرگروه هاي رشته رياضي نهم و مهندسي(معرفي رشته هاي انتخاب رشته پايه نهم) را در اولويت قرار مي دادند كه حال با مشكل بازار كار متاسفانه مواجه مي باشند و نكته جالب تر اين است كه بيشتر داوطلبان در حال حاضر گرايش به انتخاب رشته هاي زير گروه علوم تجربي مي باشند كه در واقع اين موضوع هم همانند انتخاب سالهاي گذشته داوطلبان كمي ترسناك به نظر مي آيد.

حد نصاب نمره درسي براي پذيرش در هر رشته

بر اساس ضوابط هدايت تحصيلي پايه نهم 97-98 ابلاغ شده ، كف نمره تعيين شده در دروس تخصصي براي مثال در رشته هاي رياضي و تجربي 14 ميباشد و مبناي كف نمره، مجموع نمرات سه سال هفتم، هشتم و نهم ميباشد كه البته نمره سال نهم داراي ضريب ۳ و نمره سال هفتم و هشتم داراي ضريب يك هستند.

براي اطلاع از حد نضاب نمرات و حداقل نمره بر روي لينك زير كليك نماييد

با چه نمره هايي در نهم متوسطه انتخاب رشته مي كنيم


مشاوره تحصيلي درخت دانش

جهت دريافت اطلاعات و رفع سوالات و ابهامات تحصيلي خود (سامانه و سايت هدايت تحصيلي پايه نهم ) و فرم هاي هدايت تحصيلي نهم در سراسر ايران بدون نياز به گرفتن پيش شماره از طريق تلفن ثابت با شماره تلفن 9099072943 تماس بگيريد تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش شما را در رفع نيازهاي تحصيلي و ارائه اطلاعات به روز راهنمايي نمايند.


راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: رشته هاي انتخاب رشته پايه نهم 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۸:۱۲ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

شهريه مدارس تيزهوشان 97

 

شهريه مدارس تيزهوشان

تيزهوشان سرمايه هاي فكري و علمي آينده كشور هستند. مي توان با در اختيار گذاشتن امكانات جهت پيشرفت تحصيلي و كشف استعداد و خلاقيت درآزمون تيزهوشان، آينده علمي كشور را تضمين نمود. مدارس استعدادهاي درخشان يكي از بهترين شرايط ثبت نام مدارس تيزهوشان 97  است كه در ايران مي توان براي يك دانش آموز تيزهوش پيشنهاد نمود. مدارس تيزهوشان به دلايل زير مي تواند حائز اهميت باشد:

امكانات مدارس تيزهوشان

1-       از مزاياي مدارس تيزهوشان دارا بودن سطح علمي بالا و ارائه انواع خدمات تحصيلي با كيفيت 

2-       قبولي رتبه هاي برتر هر سال كنكور سراسري از بين تحصيلكرده هاي آزمون مدارس تيزهوشان 97-98 

3-       استفاده از كادرمجرب معلمان و مديران برجسته كشور

4-       ايجاد فضايي جهت كشف خلاقيت و استعداد يابي دانش آموزان تيزهوش مانندبرنامه هاي پژوهشي و تحقيقاتي و استفاده از آزمايشگاه به طور مستمر

5-       برگزاري كلاس هاي فوق العاده در چند روز در هفته و حل نمودن سوالات تيزهوشان 97

6-       آموزش زبانهاي خارجي و آماده نمودن دانش آموزان براي ورود به دانشگاه

 

شهريه تيزهوشان 97-98

ميزان شهريه مدارس تيزهوشان 97-98 در هر استان و شهر و حتي منطقه در يك شهر متفاوت مي باشد. زيرا كه هيئت امناي سازمان مدارس استعدادهاي درخشان شهريه مدارس تيزهوشان را بر اساس نصف شهريه مدارس غير انتفاعي مصوب شده در آن شهر تعيين نموده اند.به طور كلي مي توان شهريه مدارس ابتدايي غير دولتي در تهران را از سطح پايين 2220000 تومان و بيشترين هزينه مدارس غير دولتي را در مقطع ابتدايي 5595000 تومان برآورد كرد. در مقطع متوسطه اول در پايين ترين سطح هزينه 2990000 تومان و بالاترين هزينه مدارس غير دولتي را 6856000 تومان برآورد كرده اند.

در مقطع متوسطه دوم در مدارس غير دولتي تهران در كم هزينه ترين آن مبلغ 3780000 تومان و در پرهزينه ترين آن 8419000 محاسبه شده است. براي پيش دانشگاهي نيز در دو سطح كم هزينه و پرهزينه ترين پيش دانشگاهي هاي غير دولتي شهر تهران به ترتيب مبلغ 4725000 و 10524000 تومان به چشم مي خورد.

ثبت نام مدارس تيزهوشان

ثبت نام تيزهوشان 97 نيز مانند سال هاي گذشته در دو مرحله از طريق سامانه ثبت نام مدارس تيزهوشان 97 استعدادهاي درخشان انجام مي شود.  در مرحله اول كه در اسفند ماه شروع خواهد شد با وارد شدن به سايت Azmoon.medu.ir اطلاعات شخصي هر فرد وارد مي شود و در زمان ديگري يعني در مرحله دوم كه امسال نيز انتظار مي رود در نيمه دوم فروردين ماه باشد، دوباره با وارد شدن به سايت Azmoon.medu.ir و وارد نمودن كد ملي دانش آموز در قسمت نام كاربري و پرنمودن سريال 6 رقمي شناسنامه در قسمت رمز عبور، سپس با كليك بر وضعيت پرداخت از طريق كارت بانكي داراي رمز دوم مبلغ مندرج در دفترچه كه سال گذشته 16500 بود را،  پرداخت خواهيد كرد.

مشاوره تحصيلي درخت دانش

براي انجام ثبت نام و مشاوره تيزهوشان 97، منابع آزمون تيزهوشان نهم به دهم، آزمون تيزهوشان 97، اطلاع يافتن از شهريه مدارس تيزهوشان هر شهر و منطقه، برنامه ريزي براي تيزهوشان نهم و بهترين كتاب براي قبولي در تيزهوشان نهم با مشاوران مجرب درخت دانش از سراسر كشور بدون كدگيري و با شماره ثابت با 9099072943 تماس بگيريد  و از راهنمايي هاي مشاوران درخت دانش بهره مند شويد.


برچسب: شهريه مدارس تيزهوشان 97،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۹:۰۸ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

مدارس شاهد

 

 

 

 

مزاياي مدارس شاهد

با توجه به استعداديابي و كشف خلاقيت دانش آموزان تيزهوش در مدارس تيزهوشان، مي توان اين گونه مدارس مانند مدارس شاهد و نمونه دولتي را به عنوان مدارس برتر در ايران معرفي نمود. وجود سايت مدارس شاهد و نمونه دولتي براي دانش آموزان تيزهوش و در واقع دانش آموز برتر مفيد مي باشد زيرا كه دانش آموزاني كه از لحاظ هوشي برتري دارند، لازم است زمينه و فضاي مناسب جهت استعداديابي و كشف خلاقيت براي آنها مهيا شود تا بتوانند استعدادهاي خود را شكوفا كنند. اما اگر همين دانش آموز تيزهوش در مدرسه اي با امكانات عادي تحصيل نمايد در هم كلاس بودن خود با دانش آموزمتوسط به تدريج سطح تحصيلي او پايين آمده و در واقع استعداد دانش آموز تيزهوش افت كرده و هدر مي رود. فضاي رقابتي در بين دانش آموزان مدارس شاهد و نمونه دولتي به مراتب بيشتر است. و وجود اين فضاي رقابتي در تلاش و بالفعل كردن استعداد و توانايي تيزهوشان بسيار مهم است. اگر چه بسياري از صاحب نظران معتقدند كه ايجاد مدارس شاهد براي كل دانش آموزان عادي مضر است و باعث مي شود روحيه تلاش و رقابت در دانش آموزان ديگر مدارس كاهش يابد. وجود برنامه هاي آموزشي و پرورشي ويژه در مدارس تيزهوشان و توجه بيشتر به دانش آموزان تيزهوش از نظر عاطفي و اجتماعي و ...، توجه بيشتر به درسهايي مانند هنر جهت استعدايابي، تاكيد در مدارس تيزهوشان بر كاركرد، تجزيه و تحليل، كاوش و جستجو، تفكري عميق و واگرا در مدارس باعث ايجاد زمينه مناسب تحصيل براي اين دانش آموزان است و مي توان وجه تمايز مدارس تيزهوشان با ديگر مدارس را در همين موارد دانست.

 

 

براي اطلاع از موضوعات پر بازديد اين هفته درخت دانش بر روي لينك هاي رنگي زير كليك كنيد

سوالات تيزهوشان

سامانه ثبت نام مدارس تيزهوشان

ليست مدارس شاهد

امكانات مدارس شاهد

 

معايب مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي

در ايران به دانش آموزان تيزهوش تا حدي فشار وارد خواهد شد. چون با وضعيت هوشي بالا و مورد توجه قرار گرفتن از طرف دوستان و جامعه انتظار از آنها بالاست . رقابت در ثبت نام مدارس شاهد 97-98 بسيار زياد است دانش آموزان در اين مدارس تلاش كرده تا خود را از ديگر رقبا بالاتر ببرند. تا حدي مي توان گفت بسته به محيط اطراف اين دانش آموزان، دچار غرور كاذب مي شوند. چون با تحصيل در اين مدارس ويژه خود را نوعي برتر دانسته تافته جدا بافته به حساب مي آورند. طبيعتا دانش آموزان تيزهوش از مسايل عادي جامعه مانند مسايل اجتماعي و عاطفي تا حدي دور خواهند ماند.

 

 

ثبت نام مدارس تيزهوشان براي چه دانش آموزاني مناسب است؟

در مدارس تيزهوشان نهم و به مراتب كمتر در مدارس نمونه دولتي علاوه بر تدريس كتابهاي تصيلي كلاسهاي فوق برنامه، برگزاري آزمون هاي ماهيانه، برنامه هاي آموزشي متفاوت، معرفي كتابهاي آموزشي علاوه بر كتابهاي درسي و .... باعث مي شود كه تحصيل سه گروه از دانش آموزان را براي مدارس تيزهوشان مناسب ندانيم.

 

 

1-      دانش آموزان خونسرد و بي خيال با وجود بالا بودن ضريب هوشي نمي توانند دانش آموزان موفقي در مدارس تيزهوشان باشند در حالي كه اين دانش آموزان مي توانند در مدارس عادي به موفقيت دست يابند.

 

 

2-      تحصيل دانش آموزان مضطرب با وجود استعداد بالا در مدارس تيزهوشان غير از خود براي ديگر دانش آموزان نيز خطرناك خواهد بود.

 

 

3-      انش آموزاني كه بيش از اندازه منضبط هستند و تمام كارهايشان را در چهارچوب قاعده و قانون انجام مي دهند زمينه براي استعداد يابي را در خود نابود كرده اند پس نمي توان اين دانش آموزان را براي تحصيل در مدارس تيزهوشان تشويق نمود.

 

 

 

 

 

مشاوره تحصيلي درخت دانش

جهت مشاوره تحصيلي فرزندان تيزهوش خود و ثبت نام مدارس تيزهوشان 97، برنامه ريزي درسي تيزهوشان 97، آزمون تيزهوشان نهم به دهم 97، شرايط مدارس تيزهوشان، بهترين منابع تيزهوشان 97 و ... با مشاوران مجرب و متخصص درخت دانش با شماره 9099072943 بدون كدگيري و از تلفن ثابت تماس بگيريد و آينده تحصيلي فرزندان خود را با راهنمايي هاي مشاوران درخت دانش روشن سازيد.

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب: مدارس شاهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۲۹:۱۷ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

انتخاب رشته پايه نهم

 

 

سايت انتخاب رشته نهم

به گزارش درخت دانش، به نقل از خبرگزاري ايسنا، مسعود شكوهي مديركل امور تربيتي و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: براي انتخاب رشته نهم به دهم، نسبت به سال گذشته تغييرات خاصي نداريم، اما امسال ظرفيتها را ملاك قرار دادهايم و همه ادارات آموزش و پرورش بايد حداكثر ظرفيت را براي پذيرش دانشآموزان در رشتههاي مختلف در نظر بگيرند.

 

 

 

 

 

شكوهي افزود: امسال در رابطه با هدايت تحصيلي همگام دو نمونه برگ را به دانشآموزان ارائه ميدهيم كه يكي نمونهبرگ هدايت تحصيلي نهم شماره 6 است و اولويتها را براساس توانايي، استعداد و رغبت دانشآموزان امتيازبندي كردهايم و نمونه برگ شماره 7 نيز ملاك نهايي براي هدايت تحصيلي و انتخاب رشته و ثبتنام در مدرسه است و به عملكرد تحصيلي دانشآموزان مربوط است.

 

 

در ادامه فرم هاي هدايت تحصيلي نهم را مي توانيد از طريق لينك قرمز رنگ ببينيد. 

 

 

هدايت تحصيلي و انتخاب رشته پايه نهم

با توجه به اينكه انتخاب رشته نهم 97-98 خيلي حساس مي باشد، پيشنهاد مشاورين درخت دانش به شما متقاضيان و داوطلبان هدايت تحصيلي و همچنين به خانواده هاي اين عزيزان پيشنهاد مي كنيم كه نگاهي متفاوت به انتخاب رشته فرزندانشان داشته باشند، به اين منظور كه علاوه بر بازار كار رشته و زيرگروه مورد نظر علاقه و توانايي فرزندان خود را مورد توجه قرار دهند. 

 

 

 

 

 

سال تحصيلي 97-98 براي هدايت تحصيلي يك سال متفاوتي خواهد بود چون كه براساس اطلاعات منتشر شده از لحاظ انتخاب افراد شاهد افزايش ظرفيت هايي كه اعلام شده هستيم. 

 

 

 

 

 

براي هدايت تحصيلي هيچ گونه اجباري وجود ندارد و براي رشته هايي كه علاقمندان آن زياد هستند، افزايش ظرفيت وجود خواهد داشت تا اگر دانش آموزي قصد ورود به رشته اي را داشت، به تقاضاي او پاسخ داده شود؛ چراكه با توجه به آمار تعداد كمي از دانش آموزان در رشته تحصيلي مورد علاقه خود مشغول به تحصيل هستند بنابراين سال نهم بايد جدي گرفته شود.  

 

 

 

 

 

دريافت فرم هاي هدايت تحصيلي

دريافت فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم معمولا از طريق واحدهاي مدارس ارائه مي شود اما سال تحصيلي 97- 98 احتمالا از طريق اينترنتي هم دريافت شود    .

 

 

 

 

 

         1) فرم توصيه نامه 

 

 

 

 

 

         2)     فرم زمانبندي     

 

 

 

 

 

اين فرمها از ۲۰ تيرماه صادر ميشود و دانشآموزان و خانوادهها ميتوانند از طريق مدارس متوسطه اول نسبت به دريافت آنها اقدام كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاوران و روانشناسان درخت دانش براي ارايه اطلاع رساني درباب نمونه سوالات آزمون هدايت تحصيلي و انتخاب رشته دبيرستان از طريق شماره تلفن هاي   9099072943 براي ارايه راهنمايي به شما آماده اند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

ماده 10 آيين نامه هدايت تحصيلي:

 

 

 

 

 

 

شرايط انتخاب رشته تجربي در نهم دانش آموزان بر اساس ملاك هايي كه در اين آيين نامه مطرح شده است در پايان دوره اول متوسطه انجام مي شود. كه شامل  دو دسته ملاك  مي شود     

 

 

 

 

 

1- نمرات درسي مرتبط با رشته  35 امتياز      

 

 

 

 

 

2- امتيازات مشاوره اي 65 امتياز 

 

 

 

 

 

شامل تست استعداد 15 امتياز - تست رغبت تحصيلي و شغلي 15 امتياز - نظر دبيران دروس مرتبط  10 امتياز - نظر دانش آموز 10 امتياز - نظر والدين دانش آموز 5 امتياز - نظر مشاور آموزشگاه 10 امتياز  كه در مجموع 65 امتياز مشاور با امتياز دروس روي هم  100 امتياز هدايت تحصيلي را تشكيل مي دهد. 

 

 

 

 

 

تذكر مهم : براي ثبت نام دانش آموزان در زير شاخه هاي رشته تجربي  به علت محدويت ظرفيت كلاس در مدارس دولتي دانش آموزان بايد امتياز بالاتري از بقيه دانش آموزان كسب كنند به عبارت ديگر تاثير نمره در انتخاب رشته نهم بسيار بالاست كه همانطوري كه در آيين نامه هدايت تحصيلي ذكر شده است اين امتياز فقط به نمره علوم و رياضي دانش آموزان بستگي ندارد بلكه به نظر دبيران علوم و رياضي  و نظر مشاور و عملكرد شما در تست هاي استعداد و رغبت تحصيلي بستگي دارد كه مي تواند در ثبت نام شما در رشته تجربي تاثيرگذار باشد . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب: انتخاب رشته پايه نهم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۲۰:۳۲ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

انتخاب رشته دبيرستان

 

 

برنامه انتخاب رشته پايه نهم

 

 

 

تفاوت شاخه هاي فني حرفه اي با كاردانش ؟ 

 

 

ملاك هاي مهم انتخاب رشته و هدايت تحصيلي پايه نهم كدامند ؟ 

 

 

علاقه يا بازار كار اولويت ما براي انتخاب رشته باشد ؟ 

 

 

شرايط انتخاب رشته تجربي پايه نهم به دهم چگونه است ؟ 

 

 

انتخاب رشته درست پايه نهم را چگونه انجام دهم ؟ 

 

 

ظرفيت ها در انتخاب رشته نهم چگونه مي باشند ؟ 

 

 

حد نصاب نمره دريافتي براي رشته هاي مختلف چگونه است ؟ 

 

 

انتخاب رشته در پايه نهم به دهم چه زماني مي باشد ؟ 

 

 

دريافت فرم هاي هدايت تحصيلي پايه نهم ؟

 

 

 

 

 

 

 

 

هدايت تحصيلي و انتخاب رشته دبيرستان

هدايت تحصيلي، همانطور كه از اسم آن مشاهده مي كنيم به معناي راهنمايي و مشخص كردن يك مسير براي ادامه تحصيل در رشته هاي مختلف مي باشد تا بر اساس آن دانش آموزان بتوانند بصورت آگاهانه شاخه و انتخاب رشته دبيرستان  خود را انتخاب كنند. 

 

 

با توجه به رشد جمعيت و افزايش تمايل افراد به تحصيل در سطوح مختلف و تراكم و تنوع واحدهاي درسي و ضرورت انتخاب مناسب مشاغل و حرفهها و عوامل بسيار زياد ديگر بحث هدايت تحصيلي از اهميت بالا برخوردار است.

 

 

 

 

 

انتخاب شاخه هاي رشته علوم انساني و رشته تحصيلي يا همان آزمون هدايت تحصيلي بر اساس ۶ مولفه تعيين شده كه عبارتند از

 

 

 

 

 

 

 

 

Ø       نظر دانشآموز: از دانشآموز نظرخواهي ميشود و ۱۰ درصد از ۱۰۰ امتياز كل به آن اختصاص دارد. 

 

 

Ø       نظر والدين: ۵ درصد از امتياز كل به آن اختصاص داده شده است. 

 

 

Ø       نظر تمام معلمهاي دورهي متوسطه كه ۱۰ درصد كل را شامل ميشود. 

 

 

Ø       نتايج آزمونهاي مشاورهاي: سوالات آن طوري طراحي شده تا تمام ابعاد دانشآموزان و رغبت واقعي و توانمنديهاي شان را به طور كامل نشان دهد. اين عامل ۳۰ درصد از امتياز كل است. 

 

 

Ø       نتايج عملكرد تحصيلي يا همان نمرات درسي: ۳۵ درصد مجموع امتيازهاست و با توجه به كارنامههاي پايهي هفتم و هشت و نهم، محاسبه ميشود. 

 

 

نظر مشاور: با توجه به جمعبندي موارد بالا و صحبت با دانشآموز و خانوادهاش انجام ميشود و ۱۰ درصد از اين ۱۰۰ امتياز را شامل ميشود.

 

 

راهنمايي و هدايت تحصيلي دانش آموزان عزيز (هدايت تحصيلي و انتخاب رشته پايه نهم) بايد بر اساس توانايي آنها، علاقه، بازار كار و پيش بيني و آينده نگري انجام خواهد شد و هيچ اجباري براي دانش آموزان به سمت رشته هاي خاص وجود ندارد؛ البته با توجه به شروطي همچون كف نمره براي برخي رشته ها لازم است دانش اموزان به توصيه هاي فرم هدايت تحصيلي شان دقت كنند. براي رشتههايي مانند علوم تجربي ، رياضي، علوم انساني، فني وحرفه اي و شاخه كاردانش در گرايشهاي صنعت و كشاورزي، بايد دانش آموز در برخي دروس متناسب با رشته موردنظر ، حداقل نمره تعيين شده را كسب كند وگرنه ثبت نام او در اولويتهاي چهارگانه صورت ميگيرد.براي دريافت نمونه سوالات آزمون هدايت تحصيلي بر روي لينك رمگس كليك كنيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

زمان انجام هدايت تحصيلي نهم 97

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش شروع فرايند هدايت تحصيلي 97-98 دانشآموزان  بعد از اعلام نتايج امتحانات خردادماه 97 اعلام خواهد شد. وي گفت: دانشآموزان پايه نهم تحصيلي 97 پس از تمام شدن امتحانات و اعلام نتايج ميتوانند نسبت به هدايت تحصيلي خود اقدام كنند.

 

 

 

 

 

پس از امتحانات خرداد كارنامه كتبي در اواخر خرداد صادر شده و پس از آن كارنامه هدايت تحصيلي در اختيار دانش آموزان قرار مي گيرد و دانش آموزان ميتوانند براي ثبت نام به مدارس متوسطه دوم مراجعه كنند. فرآيند هدايت تحصيلي از ۱۵ تيرماه به بعد آغاز شده و اعلام زمان مراجعه به مدارس براي دريافت فرمهاي هدايت تحصيلي و يا از طريق سايت هدايت تحصيلي پايه نهم پس از بررسي ظرفيتهاي رشته هاي مربوطه از سوي مناطق مختلف صورت خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

نكته قابل توجه 

 

 

همانطور كه اطلاع داريد در مقاطع متوسطه اول آزمون ورودي تيزهوشان پايه ششم به هفتم حذف شده است و در واقع براي هدايت تحصيلي در آينده با كمي تامل و بازنگري دوباره بايد انجام دهيم. همچنين طي روزهاي اخير شاهد ادغام آزمون تيزهوشان و مدارس نمونه در پايه نهم بوديم.

 

 

 

 

 

مشاوره تحصيلي درخت دانش 

 

 

جهت دريافت اطلاعات و رفع سوالات ومشاوره تحصيلي در سراسر ايران بدون نياز به گرفتن پيش شماره از طريق تلفن ثابت با شماره تلفن 9099072943 تماس بگيريد تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش شما را در رفع نيازهاي تحصيلي و ارائه اطلاعات به روز راهنمايي نمايند. 

 

 

 

 

 

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش 

 

 

 

 

 

شماره تماس: 9099072943 

 

 

 

 

 

كانال تلگرام    : http://t.me/derakhte-danesh

 

 

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش 

 


برچسب: انتخاب رشته دبيرستان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۶:۳۲ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

شرايط ثبت نام مدارس شاهد

هزينه ثبت نام در مدارس شاهد

مديركل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ثبت نام پايه هفتم مدارس شاهد از اول تيرماه، شهريه ثبت نام در هر دوره را اعلام كرد 

 

 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا ، محمدحسين كفراشي درخصوص هزينه  ثبت نام مدارس شاهد اظهاركرد : بنياد شهيد براي فرزندان شهدا و جانبازان بالاي 70 درصد هزينه فوق برنامه وكمك سرانه را پرداخت مي كند و 25درصد هزينه را بايد اين افراد بپردازند. 

 

 

 

 

 

مديركل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد : براي جانبازان 25 تا50 درصد، 40 درصد تخفيف شهريه و براي جانبازان زير 25 درصد 20 درصد تخفيف شهريه خواهيم داشت. 

 

 

 

 

 

وي خاطرنشان كرد: هزينه شهريه در دوره ابتدايي 350 تا 530 هزارتومان در دوره متوسطه اول 400 تا 600 هزار تومان و در دوره متوسطه دوم 480 تا 780 هزار تومان مصوب شده است. 

 

 

 

 

 

كفراشي با اشاره به اينكه سال گذشته ورودي هاي دوره ابتدايي و دوره متوسطه اول مدارس شاهد بالغ بر 68 درصد يعني 14 هزار نفر بود، افزود: امسال با اضافه شدن دوره متوسطه دوم تلاش براي ورودي هاي مناسب در 3 مقطع با حداكثر جذب جامعه هدف را دنبال مي كنيم    .

 

 

 

 

 

وي با اشاره به اينكه سال گذشته بالغ بر 140 هزار نفر پيش ثبت نام در مدارس شاهد انجام شد افزود: اين تعداد براي امسال 250 هزار نفر پيش بيني شده است. 

 

 

 

 

 

مديركل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت : ثبت‌نام دانش‌آموزان در پايه اول ابتدايي مدارس شاهد از اول خرداد آغاز شده و تا 15 خرداد ادامه داشت همچنين ثبت‌نام دانش‌آموزان در پايه هفتم مدارس شاهد از اول تير آغاز شده و تا 15 تير ادامه دارد و نتايج قطعي نيز در آخر تير از طريق سامانه اينترنتي اطلاع‌رساني مي‌شود. 

 

 

 

 

 

كفراشي با اشاره به اين‌كه دانش‌آموزان براي ثبت‌نام در مدارس شاهد بايد به نشاني اينترنتي سامانه مدارس شاهد مراجعه كنند،‌ بيان كرد:‌      دانش‌آموزان پس از ورود كد ملي و سريال شناسنامه مي‌توانند ساير مراحل ثبت‌نام در سايت سجا را طي كنند همچنين اطلاعات مربوط به ايثارگري افراد در اين سامانه موجود است كه پس از طي مراحل ثبت‌نام به دانش‌آموز كد رهگيري ارائه مي‌شود و پس از اعلام نتيجه قطعي، بايد با ارائه مدارك لازم به مدرسه مراجعه كنند و در مدرسه مدارك دانش‌آموز با اطلاعاتي كه در سيستم ارائه كرده است، چك خواهد شد تا تناقضي وجود نداشته باشد البته بايد توجه داشت كه ثبت‌نام ميان پايه‌ها به صورت اينترنتي نيست.

 

 

 

 

 

داوطلبان عزيز براي دريافت ليست مدارس شاهد تهران و نحوه امتياز در مدارس شاهد و نيز سايت ثبت نام مدارس شاهد مي توانند بر روي لينك هاي زير كليك كنند. 

 

 

 

 

 

شرايط لازم براي ثبت نام مدارس شاهد

 

 

 

 

 

 

جهت مداك لازم براي ثبت نام  مدارس شاهد لازم است در درج كد ملي، نام و نام خانوادگي، مشخصات شناسنامه اي، نام استان و شهرستان، نام آموزشگاه، و تمامي اطلاعات لازم ديگر، دقت و توجه كافي به عمل آيد. بديهي است در صورت اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباه، مسئوليت برعهده متقاضي خواهد بود. 

 

 

پس از پايان زمان  ثبت نام مدارس شاهد 97-98، به درخواست هاي واصله در اين خصوص، ترتيب اثر داده نخواهد شد. 

 

 

به منظور استفاده از امتياز مربوط به هر يك از بند هاي جدول امتياز بندي مدارس شاهد، ارائه اصل مدارك جهت ثبت نام قطعي ضروري مي باشد. 

 

 

در پايان ثبت نام اينترنتي تاييد صحت اطلاعات ارسالي برعهده متقاضي مي باشد. لذا براي جلوگيري ازبرخي مشكلات، دقت و توجه كافي در اين خصوص به عمل آيد. 

 

 

متقاضيان پس از تكميل فرم ثبت نام مدارس شاهد موقت و دريافت كد رهگيري در سايت سجا، يك نسخه از فرم تكميل شده ثبت نام را تهيه و آنرا نزد خود نگهداري نمايند. 

 

 

 

 

 

 

 براي اطلاعات بيشتر در مورد زمان و شرايط ثبت نام مدارس شاهد و همچنين مشاوره تحصيلي تمام مقاطع و حتي مشاوره خارج از كشور با مشاوران درخت دانش در تماس باشيد.

 

 

براي مطالعه پربازديدترين مقالات درخت دانش بر روي لينك هاي رنگس كليك نماييد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش 

 

 

 

 

 

شماره تماس: 9099072943 

 

 

 

 

 

كانال تلگرام    : http://t.me/derakhte-danesh

 

 

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش 

 

 

 


برچسب: شرايط ثبت نام مدارس شاهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۰۸:۴۲ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

چگونه براي تيزهوشان برنامه ريزي كنيم ؟

 

 

 

چگونه براي تيزهوشان برنامه ريزي كنيم ؟

  چگونه براي تيزهوشان برنامه ريزي كنيم ؟ يكي از سوالات متداولي مي باشد كه داوطلبان و والدين آنها هميشه از خود مي پرسند مشاوران درخت دانش در صدد راهنمايي شما به بهترين نحو ممكن هستند.

شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

از شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98 داشتن تابعيت ايراني است ؛ البته دانش آموزاني كه تابعيت ايراني ندارند هم مي توانند با شرايط خاص ثبت نام از طريق سايت تيزهوشان و در آزمون شركت كنند . اما شرايط اختصاصي شركت در آزمون تيزهوشان براي پايه ي نهم به دهم متفاوت است كه در ادامه به توضيح آن پرداخته ايم:

 

 

از شرايط اختصاصي ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم به دهم اشتغال به تحصيل دانش آموز در پايه نهم است ، همچنين معدل سالانه دانش آموز در پايه هشتم بايد بالاي 19 باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

آزمون  تيزهوشان نهم براي شناخت استعداد هاي برتر از ميان دانش آموزان مستعد در پايه تيزهوشان نهم به دهم جهت ورود به مدارس استعداد درخشان يا سمپاد به صورت هماهنگ كشوري برگزار مي شود . مدارس تيزهوشان به دليل كيفيت و امكانات آموزشي بالا نسبت به ساير مدارس موجب شده مورد توجه بسياري از والدين و دانش آموزان قرار بگيرد . در اين مقاله مي خواهيم به سوالات مهمي درباره آزمون مانند زمان ، نحوه و شرايط و سايت ثبت نام در آزمون تيزهوشان 97 - 98 و همچنين سوالات نيزهوشان نهم به دهم ، زمان برگزاري و زمان اعلام نتايچ آزمون تيزهوشان نهم پاسخ دهيم.

 

 

 

 

 

 

 

 

نحوه انتخاب مدارس تيزهوشان97-98

هركس در زمان ثبت نام مدارس تيزهوشان 97-98 طبق ليست مدارس تيزهوشان شهر محل سكونت خود حق دارد حداكثر 3 مدرسه ( درصورت وجود ) را به ترتيب اولويت انتخاب كند. هرچند تاكيد بر انتخاب مدارس نزديك به محل سكونت دانش آموز است ولي اگر تصور مي كنيد كه در شهر محل سكونت شما يكي يا دو تا از مدارس را به بقيه بيشتر ترجيح مي دهيد مي توانيد بدون ايجاد هيچگونه مشكلي اين دو مدرسه را در انتخاب هاي خود ذكر كنيد. فقط دقت داشته باشيد كه قطعا رقابت بر سر مدارس با كيفيت تر و بهتر ، سخت تر و شديد تر خواهد بود. براي آشنايي با منابع آزمون تيزهوشان نهم به دهم كليك كنيد     . 

 

 

 

 

 

ميزان شهريه مدرسه تيزهوشان 97-98

 نظر اغلب خانواده ها در رابطه با شهريه مدارس دولتي از قبيل هيات امنايي، سمپاد و يا تيزهوشان، شاهد و نمونه دولتي اين است، كه شهريه ها بسيار بالا مي باشد. شهريه برخي از مدارس به چندين ميليون نيز مي رسد. ميزان شهريه مدرسه تيزهوشان ، مي توانند در دوره متوسطه و پيش دانشگاهي طبق مصوبه تا سقف 4900000 تومان شهريه دريافت نمايند. شهريه مدارس تيزهوشان در دوره راهنمايي حدود 2500000 تومان است. شهريه مدارس تيزهوشان در دوره متوسطه دوم 4200000تومان و شهريه مدارس تيز هوشان در دوره پيش دانشگاهي 4900000 تومان است. مدارس تيزهوشان از گرانترين مدارس در ميان مدارس دولتي مي باشند. شهريه مدارس تيزهوشان در دوره اول متوسطه 2900000 تومان، شهريه مدارس تيزهوشان در دوره دوم متوسطه 4200000 تومان و شهريه مدارس تيزهوشان در پيش دانشگاهي 4900000 تومان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاوره تحصيلي درخت دانش در رابطه بامنابع آزمون تيزهوشان نهم ، نمونه سوالات تيزهوشان پايه نهم 97-98 و نيز فرم ثبت نام تيزهوشان از طريق شماره 9099072943 جهت رانمايي و مشاوره تماس حاصل فرمايند.

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش 

 

 

 

 

 

شماره تماس: 9099072943 

 

 

 

 

 

كانال تلگرام    : http://t.me/derakhte-danesh

 

 

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش 

 

 

 

 

 

 


برچسب: چگونه براي تيزهوشان برنامه ريزي كنيم ؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۰۴:۳۶ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

پيش ثبت نام مدارس شاهد 97-98

 

پيش ثبت نام مدارس شاهد 97-98

 

 

 

با توجه به توضيح فلسفه ي وجودي اين مدارس ، براي ثبت نام مدارس شاهد نيز از فرزندان شهدا و ايثارگران مي باشد به گونه اي كه فرزندان شهدا، جانبازان بالاي ۵۰ درصد و ايثارگران به طور قطعي در اين مدارس ثبت نام مي شوند و جامعه ايثارگري نيز به هشت گروه تقسيم مي شود كه جانبازان كمتر از ۵۰ درصد رزمندگان و منسوبين شهدا را در بر مي گيرد اين گروه نيز بر حسب اولويت و با توجه به ظرفيت در مدارس شاهد ثبت نام مي شوند. 

 

 

نكته : سيستم مدارس شاهد به سيستم بنياد شهيد متصل است و هرشهيدي را كه بنياد شهيد تاييد كند و در سيستم بنياد شهيد، نامش ثبت شده باشد، در مدارس شاهد ثبت نام مي شود از اين روفرزندان شهداي حرم نيز امكان ثبت نان در اين مدارس را دارا مي باشند. 

 

 

 

 

 

براي دريافت https://www.derakhte-danesh.com/%D8%B3%D8%AC%D8%A7/ مي توانيد با مشاروامن درخت دانش از طريق شماره تماس 9099072943  تماس حاصل فرماييد. 

 

 

راهنماي پيش ثبت نام در مدارس شاهد 

 

 

چنانچه شما جزو افرادي هستيد كه مي توانيد در مدارس شاهد ثبت نام نماييد براي اين كار مي بايستي به سامانه ثبت نام مدارس شاهد      

 

 

مراجعه نماييد .  اين درگاه به عنوان سامانه جامع امور شاهد و ايثارگران و با نام سجا مسئوليت ثبت نام در مدارس شاهد را بر عهده دارد. همه ساله تاريخ ثبت نام در اين مدارس و بخش ثبت اطلاعات از اين درگاه اطلاع رساني مي شود. شما براي دريافت اطلاعات دقيق در تاريخ مقرر مي توانيد براي دريافت اطلاعات با مشاوران درخت دانش از طريق شماره 9099072943 تماس بگيريد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نتايج پيش ثبت نام مدارس شاهد 

 

 

بعد از انجام ثبت نام و طي مراحل مورد نياز در وب سايت سجا و يا سايت ثبت نام  مدارس شاهد اطلاعات دانش آموزان بررسي و بر اساس امتيازات موجود هر فرد و نيز ظرفيت مدرسه اسامي اعلام مي شود. نتيجه اوليه پذيرش دانش آموز در يكي از سه حالت زير خواهد بود: 

 

 

قرار گرفتن در ليست اصلي مدرسه كه به معناي پذيرش اوليه دانش آموز در مدرسه است. 

 

 

قرار گرفتن در ليست ذخيره 

 

 

عدم پذيرش در مدرسه 

 

 

براي مشاهده ي نتايج مي بايستي به سامانه ي مورد نظر مراجعه و نتيجه ي ثبت نام خود را مشاهده نماييد البته اين سامانه براي دانش آموزان پذيرفته شده از طريق پيامك اطلاع رساني مي نمايد. 

 

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر در رابطه با نحوه امتياز در مدارس شاهد  بر روي لينك قرمز رنگ كليك كنيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاوران مجرب درخت دانش با مشاوره تحصيلي و آگاهي و اطلاعات كامل در زمينه موفقيت و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان مدارس شاهد، فرم هاي هدايت تحصيلي و پست هاي برتر به صورت شبانه روزي با شماره  9099072943  بدون كدگيري آماده پاسخگويي و ارائه راهنمايي هاي لازم به شما دانش آموزان گرامي است. 

 

 

 

 

 

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش 

 

 

 

 

 

شماره تماس: 9099072943 

 

 

 

 

 

كانال تلگرام    : http://t.me/derakhte-danesh

 

 

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش 

 

 

 

 

 

 


برچسب: پيش ثبت نام مدارس شاهد 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۹:۵۹ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

تيزهوشان

تيزهوشان

از دانش آموزان تيزهوشمان مي توانيم به عنوان سرمايه هاي علمي و آينده سازان كشور نام ببريم. اين روزها دغدغه خانواده ها بيشتر حول محور فراهم نمودن بهترين امكانات جهت تسهيل فرايند علم آموزي و پيشرفت تحصيلي فرزندانشان است. مدارس تيزهوشان و در سطحي تقريبا پايينتر مدارس نمونه دولتي فضايي را به وجود آورده اند كه دانش آموزان مستعد بتوانند از امكانات موجود در اين مدارس از جمله فضاي آموزشي متفاوت، بالا بودن توانايي و معلومات دبيران با تجربه و ....بهره ببرند.

در تماسهاي مكرري كه با مشاوران درخت دانش انجام مي شود مي توان نگراني دانش آموزان و والدين آنها را درباره آزمون تيزهوشان و نمونه دولتي و سوالاتي راجع به بهترين منابع مورد تاييد و .. ميتوان مشاهده كرد. در پاسخ به تيزهوشان گرامي بايد گفت كه بهترين منبع همان مطالعه تشريحي و كامل كتابهاي درسي مدارس هستند. البته سوالات تيزهوشان و نمونه دولتي تقريبا مفهومي  هستند و نمي توان با تكيه بر مطالعه همين كتابها به پذيرش در اين مدارس اميدوار بود. در اين پست به توضيح درباره ي بهترين كتاب براي قبولي در تيزهوشان ششم و نهم ، بهترين كتابهاي تيزهوشان، بهترين كتاب براي قبولي در تيزهوشان نهم، بهترين كتاب براي قبولي در تيزهوشان نهم، برنامه ريزي  درسي براي تيزهوشان ششم، برنامه ريزي درسي براي تيزهوشان نهم، آزمون تيزهوشان، برنامه ريزي آزمون تيزهوشان 97، ثبت نام تيزهوشان و ... مي پردازيم.

در پايه ششم ابتدايي براي شركت در آزمون تيزهوشان  بايد دانش آموز شركت كننده حتما در حال تحصيل در مقطع ششم باشد.و نمرات خيلي خوب در تمامي دروس و يا نهايتا در يك درس خوب و در بقيه درسها خيلي خوب را درپايان سال تحصيلي پايه پنجم كسب كرده باشد. و براي مدارس نمونه دولتي  نوبت اول پايه شششم ابتدايي آنها بايد تمامي نمرات خيلي خوب و يا نهايتا يك درس خوب، بقيه خيلي خوب  كسب كرده باشد. اين آزمون نمره منفي دارد. يعني اگر در جواب سوالي مطمئن نبوديد، آن سوال را پاسخ ندهيد زيرا كه در ازاي سه پاسخ غلط امتياز يك سوال درست شما پاك خواهد شد. در پايه ششم، درس رياضي با ضريب 3 و تعداد 20 سوال در مركز توجه قرار دارد. سپس درس علوم تجربي با تعداد 20 سوال با ضريب 2، درس فارسي و مهارتهاي خواندن و نوشتن، 20 سوال با ضريب 2، موزش قرآن و هديه هاي آسماني 10 سوال با ضريب 2 و نهايتا مطالعات اجتماعي 10 سوال با ضريب 1 مطرح مي باشند. در كل 80 سوال سوال با زمان پاسخگويي 100 دقيقه در آزمون تيزهوشان آورده مي شوند. بايد كتابهاي درسي به صورت تشريحي و بدون اشكال مطالعه شوند. بعد جهت بالا بردن معلومات خود براي شركت در آزمون به صورت كلي مي توان كتاب جامع تيزهوشان مهر ماه را مطالعه كرد. اين كتاب داراي بسياري مثال حل شده مي باشد. كتاب موج آزمون انتشارات نشر الگو هم با پاسخهاي خوب و تشريحي منبع مناسبي است.

ما موافق شركت در كلاسهاي متنوع و خريد سي دي هاي آموزشي و خريد كتابهاي متنوع نيستيم. چون علاوه بر وقت گيري زياد و خسته شدن بيشتر دانش آموزان باعث استرس و اضطرابي ناشي از حجم زياد كتابها شده و نتايج خوبي به همراه نخواهد داشت. مشاوران درخت دانش بهترين منابع تيزهوشان را براي شما معرفي خواهند كرد تا با اعتماد به نفس كامل و به اطمينان خاطر به مطالعه بپردازيد.براي كمك آموزشي درس رياضي ششم مي توانيد از منبع دو جلدي انتشارات انديشمند استفاده كنيد . اين كتاب با بقيه كتابها متفاوت است زيرا كه همراه با موضوع رياضي و هوش به موضوع هندسه هم اهميت داده است. منبعي كمك آموزشي براي كتاب علوم تجربي كتاب انتشارات خيلي سبز به دليل كامل بيان نمودن مطالب  معرفي مي شود. براي مطالعه زبان و ادبيات فارسي هم از كمك آموزشي نشر الگو بهره ببريد. اين كتاب بسيار خوب و كامل مطالب را توضيح داده است. براي ساير كتابهاي درسي همان مطالعه تشريحي و مفهومي كتابها و منبع كلي بالا(موج آزمون انتشارات نشر الگو و يا كتاب جامع تيزهوشان مهرماه تأليف مصطفي ابراهيمي كفايت مي كند.براي دريافت اطلاعات بيشتر درباره مدارس شاهد ، سجا با مشاوران درخت دانش در تماس باشيد.

در پايه نهم هم مانند پايه ششم بايد بدانيد كه سوالات آزمون تيزهوشان خارج از مفاهيم كتاب درسي نمي باشند اما نياز به تعدادي كتاب كامل آموزشي براي فهم عميقتر مطالب هست. كه مشاوران درخت دانش بهترين منابع را براي شما به شرح زير معرفي خواهند كرد: كتاب رياضي در آزمون ضريب 3 دارد و 20 سووال از اين درس براي آزمون مي آيد. كتاب انديشمند به دليل حل تشريحي كامل و متفاوت كتاب خوبي است. البته در صورت داشتن كتابهايي مثل خيلي سبز، مبتكران و فارابي ديگر نيازي به تهيه اين كتاب نيست. اما اگر تا حال هيچ كمك آموزشي براي درس رياضي نهم نگرفته ايد، ما كتاب انديشمند را معرفي مي كنيم. در آزمون تيزهوشان از علوم 17 سوال با ضريب 2 سوال مطرح مي شوند.براي كتاب علوم كمك آموزشي مي توان كتاب خيلي سبز را تهيه كرد. اگر هم كتاب گل پلاس انتشارات گل واژه را داريد نيازي به تهيه كتاب خيلي سبز نيست. ادبيات و زبان فارسي با تعدا 15 سوال و ضريب 2 كتاب مبتكران جوابگوي نياز شماست. در صورت داشتن يكي از كتابهاي انتشارات قلمچي و يا خيلي سبز نيازي به تهيه كتاب مبتكران نداريد. براي كتاب مطالعات اجتماعي و قرآن و معارف اسلامي (آموزشهاي قرآن و پيام هاي آسمان) كتاب 31+1 استان از انتشارات خوارزمي را معرفي مي كنيم.

براي شركت در آزمون تيزهوشان پايه نهم بايد معدل كل (ساليانه) دانش آموز درپايه هشتم 19 و بالاي 19 باشد. مدارس نمونه دولتي نوبت اول پايه نهم 17و بالاي 17 باشد. البته در مدارس نمونه دولتي 50 درصد نتيجه آزمون تحت تأثير معدل نيمسال دوم پايه نهم است. يادگيري كامل مطالب درسي پايه هشتم براي ازمون تيزهوشان نهم لازم است.

زمان ثبت نام براي مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي

از اواخر بهمن امسال منتظراعلام  ثبت نام براي مدارس تيزهوشان هستيم. مدارس نمونه دولتي هم اطبق روال هميشگي از اوايل اسفند ثبت نام آنها آغاز خواهد شد. زمان ثبت نام مدارس تيزهوشان ارديبهشت ماه خواهد بود و نتايج در تيرماه اعلام مي شود. ثبت نام مدارس نمونه دولتي استاني خواهد بود و هر دانش آموز بايد به سايت استان محل سكونت خود مراجعه و از اطلاعات موجود در سايت استاني تيزهوشان مطلع شود. ثبت نام در مدارس نمونه دولتي بايد به آدرس هر استان كه در زير نوشته ايم مراجعه كنيد.

 

تهران         azmoon.tehranedu.ir /                              

اصفهان       sanjesh.isfedu.ir/    

آذربايجان شرقي             217.219.129.37:8010/            

آذربايجان غربي             10.114.1.21/           

اردبيل        217.219.153.218/   

بوشهر        buedusanjesh.ir     

ايلام           new.azmoon-ilam.ir

كرمانشاه      217.219.218.110    

قزوين         nemooneh.qazvinedu.ir:8088/

سيستان بلوچستان           78.38.114.104        

خراسان رضوي             sampad.khedu.ir/

خراسان شمالي               azmoon.nkhedu.ir   

خراسان جنوبي              sanjesh.skedu.ir:8010

خوزستان     10.232.115.97:8090               

زنجان        sabtenam.zanjanedu.ir/

گلستان        azmoon.goledu.ir

گيلان         sanjesh.giledu.ir     

همدان         aph-azmoon.ir        

كرمان         sanjesh.kermanedu.ir/           

مركزي        markazi.natije.ir     

لرستان        85.185.236.7:8080/                

كردستان      10.249.7.199:8080/                

قم              asazmoon.qomedu.ir              

چهارمحال و بختياري      chbsanjesh.ir          

سمنان         nemone.iranschl.ir

البرز          109.110.173.209    

يزد            result.yazdedu.ir    

هرمزگان     10.187.50.27 ،

 فارس        sanjesh.farsedu.ir ،

مازندران     mazandazmoon.ir   

كهگلويه و بويراحمد kbazmoon.ir   

 مشاوره تحصيلي درخت دانش

جهت دريافت اطلاعات كامل درباره تيزهوشان، منابع درسي، برنامه ريزي هفتگي و منظم درسي، شرايط مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي و ثبت نام در مدارس تيزهوشان و... با مشاوره تحصيلي درخت دانش با شماره 9099072943 بدون كدگيري از تلفن ثابت منزل تماس گرفته  و قبولي خود در مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي را با راهنمايي هاي مشاوران درخت دانش رقم بزنيد.

 

 


برچسب: تيزهوشان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۳۲:۳۸ توسط:teletexting@outlook.com موضوع: