رسانه ديجيتال هيرو رسانه ديجيتال هيرو .

رسانه ديجيتال هيرو

هدايت تحصيلي و انتخاب رشته 97

 

هدايت تحصيلي

 

 

 

هدايت تحصيلي به چه معناست ؟


هدايت تحصيلي، همانطور كه از اسم آن مشاهده مي كنيم به معناي راهنمايي و مشخص كردن يك مسير براي ادامه تحصيل در رشته هاي مختلف مي باشد تا بر اساس آن دانش آموزان بتوانند بصورت آگاهانه شاخه و رشته تحصيلي خود را انتخاب كنند. 

 

 

با توجه به رشد جمعيت و افزايش تمايل افراد به تحصيل در سطوح مختلف و تراكم و تنوع واحدهاي درسي و ضرورت انتخاب مناسب مشاغل و حرفه‌ها و عوامل بسيار زياد ديگر بحث هدايت تحصيلي پايه نهم از اهميت بالا برخوردار است. 

 

 

 

 

 

هدايت تحصيلي پايه نهم


نظر دانش‌آموز: از دانش‌آموز نظرخواهي مي‌شود و ۱۰ درصد از ۱۰۰ امتياز كل به آن اختصاص دارد. 

 

 

نظر والدين: ۵ درصد از امتياز كل به آن اختصاص داده شده است. 

 

 

نظر تمام معلم‌هاي دوره‌ي متوسطه كه ۱۰ درصد كل را شامل مي‌شود. 

 

 

نتايج آزمون‌هاي مشاوره‌اي: سوالات آن طوري طراحي شده تا تمام ابعاد دانش‌آموزان و رغبت واقعي و توانمندي‌هاي شان را به طور كامل نشان دهد. اين عامل ۳۰ درصد از امتياز كل است. 

 

 

نتايج عملكرد تحصيلي يا همان نمرات درسي: ۳۵ درصد مجموع امتيازهاست و با توجه به كارنامه‌هاي پايه‌ي هفتم و هشت و نهم، محاسبه مي‌شود. 

 

 

نظر مشاور: با توجه به جمع‌بندي موارد بالا و صحبت با دانش‌آموز و خانواده‌اش انجام مي‌شود و ۱۰ درصد از اين ۱۰۰ امتياز را شامل مي‌شود 

 

 

 

 

 

 

 

 

رشته هاي هدايت تحصيلي


دانش آموزان مي توانند بر اساس امتياز هايي كه كسب كرده اند و علاقه شان در يكي از رشته هاي هدايت تحصيلي پايه نهم از جمله شاخه هاي نظري، فني و حرفه اي و كارودانش ادامه تحصيل دهند.

 

 

ü       در شاخه نظري دانش آموزان به يكي از رشته هاي ادبيات و علوم انساني، معارف  اسلامي و علوم تجربي و رياضي وفيزيك هدايت خواهند شد. 

 

 

ü       در شاخه كاردانش و فني و حرفه اي مطابق با ضوابط مربوط دانش آموزان به يكي از زمينه ها ( صنعت ؛ كشاورزي و خدمات )، گروه و رشته  مورد  نظر هدايت خواهند شد. و در هنرستانهاي موجود  ثبت نام مي كنند . 

 

 

ü       هدايت تحصيلي دانش آموزان واحدهاي آموزشي بزرگسالان، ايثارگران، استعدادهاي درخشان، استثنايي، داوطلبان آزاد و دانش آموزان تطبيقي همانند دانش آموزان عادي است. 

 

 

 

 

 

دانش آموزان ع زيز براي مشاهده سايت هدايت تحصيلي پايه نهم و دانلود فرم هاي هدايت تحصيلي نهم مي توانيد بر روي لينك زير كليك كنيد و يا از طريق شماره  9099072943  با مشاوران درخت دانش تماس حاصل فرماييد.

 

 

 

 

 

فرم هدايت تحصيلي 

 

 

1) فرم توصيه نامه 

 

 

2) فرم زمانبندي 

 

 

 

 

 

فرم هدايت تحصيلي پايه نهم از ۲۰ تيرماه صادر مي‌شود و دانش‌آموزان و خانواده‌ها مي‌توانند از طريق مدارس متوسطه اول نسبت به دريافت آنها اقدام كنند . براي كسب اطلاعات بيشتر و دريافت اين فرم ها (هدايت تحصيلي و انتخاب رشته پايه نهم) بر روي لينك زير كليك كنيد. 

 

 

آموزش‌وپرورش امسال براي سامانه هدايت تحصيلي پايه نهم دو نمونه برگ شماره 6 و 7 را تهيه كرده است كه در فرم شماره 6 براساس بررسي‌هاي مشاوره‌اي، آزمون‌ هدايت تحصيلي استعداد و رغبت، نظر دانش‌آموز، نظر معلمان و خانواده، اعلام مي‌شود كه  دانش آموز به كدام رشته برود، طبق اعلام مسئولان آموزش‌وپرورش برگه هدايت تحصيلي شماره 6 توصيه‌اي بوده و هيچ اجباري براي ورود به رشته خاص ندارد. 

 

 

 

 

 

فرم هدايت تحصيلي شماره7 كه براساس نمرات سه سال دوره اول متوسطه تهيه شده، الويت‌هاي دانش‌آموز را  به ترتيب در رشته‌هاي مختلف تعيين كرده است و براين اساس دانش‌آموزان به گروه‌هاي «الف»،«ب»، «ج» و «د» تقسيم شده‌اند كه گروه «الف» در اولويت ثبت‌نام قرار دارد. به عنوان مثال اگر دانش‌آموزي در رشته تجربي اولويت «ج» را كسب كرده بايد منتظر بماند دانش‌آموزان گروه‌هاي «الف» و «ب» ثبت‌نام كنند و اگر ظرفيت خالي ماند، مي‌تواند رشته تجربي را انتخاب كند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوران درخت دانش 

 

 

 

 

 

شماره تماس: 9099072943 

 

 

 

 

 

كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh 

 

 

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش 

 

 

 

 

 

به اميد موفقيت داوطلبان پر تلاش ايران عزيز 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب: هدايت تحصيلي و انتخاب رشته 97،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۲:۵۴ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

انتخاب رشته پايه نهم 97

انتخاب رشته پايه نهم


 

 

با توجه به اينكه انتخاب رشته نهم 97-98 خيلي حساس مي باشد، پيشنهاد مشاورين درخت دانش به شما متقاضيان و داوطلبان هدايت تحصيلي و همچنين به خانواده هاي اين عزيزان پيشنهاد مي كنيم كه نگاهي متفاوت به انتخاب رشته نهم به دهم فرزندانشان داشته باشند، به اين منظور كه علاوه بر بازار كار رشته و زيرگروه مورد نظر علاقه و توانايي فرزندان خود را مورد توجه قرار دهند.

سال تحصيلي 97-98 براي هدايت تحصيلي و انتخاب رشته يك سال متفاوتي خواهد بود چون كه براساس اطلاعات منتشر شده از لحاظ انتخاب افراد شاهد افزايش ظرفيت هايي كه اعلام شده هستيم.

براي هدايت تحصيلي هيچ گونه اجباري وجود ندارد و براي رشته هايي كه علاقمندان آن زياد هستند، افزايش ظرفيت وجود خواهد داشت تا اگر دانش آموزي قصد ورود به رشته اي را داشت، به تقاضاي او پاسخ داده شود؛ چراكه با توجه به آمار تعداد كمي از دانش آموزان در رشته تحصيلي مورد علاقه خود مشغول به تحصيل هستند بنابراين سال نهم بايد جدي گرفته شود.

 

زمان انتخاب رشته پايه نهم 97

 

پس از امتحانات خرداد كارنامه كتبي در اواخر خرداد صادر شده و پس از آن كارنامه فرم هاي هدايت تحصيلي در اختيار دانش آموزان قرار مي گيرد و دانش آموزان ميتوانند براي ثبت نام به مدارس متوسطه دوم مراجعه كنند. فرآيند هدايت تحصيلي از ۱۵ تيرماه به بعد آغاز شده و اعلام زمان مراجعه به مدارس براي دريافت فرم‌هاي هدايت تحصيلي پايه نهم پس از بررسي ظرفيت‌ رشته هاي تحصيلي دوم متوسطه از سوي مناطق مختلف صورت خواهد گرفت.

.

شرايط انتخاب رشته پايه نهم

 

هدايت تحصيلي و سايت انتخاب رشته پايه نهم مي تواند اولين و مؤثرترين سرنوشت ساز هر فرد در زندگي تحصيلي و شغلي آينده او باشد. در تعريف كلي هدايت تحصيلي مي توان گفت: هدايت تحصيلي پايه نهم 97-98 نشان دادن راه و روش انتخاب شاخه و رشته مورد علاقه با توجه به توانايي شخصي و علاقه هر فرد است. البته شرايط ديگري براي هر رشته و شاخه از جمله كسب حد نصاب يك نمره مشخص در دروس انتخابي هر رشته نيز در انتخاب تاثير دارند. هر دانش آموز با توجه به نمراتي كه به دست مي آورد از طرف مشاوران آگاه اولويت بندي معرفي رشته هاي تحصيلي پايه نهم براي او انجام مي گيرد. سپس دانش آموز با توجه به علاقه و توانايي خود مي تواند يكي از رشته ها را براي تحصيل انتخاب نمايد.

شاخه نظري شامل چهار  رشته هاي علوم تجربي. رشته رياضي فيزيك و رشته ادبيات و علوم انساني و رشته علوم و معارف اسلامي مي باشد.

 

انتخاب رشته  فني و حرفه اي در پايه نهم

 

دانش آموزاني كه بيشتر علاقه به كار در آزمايشگاه و كارهاي عملي دارند و علاقه زيادي به رياضي  نداشته و ترجيح ميدهند در دانشگاه در رشته اي مانند هنر يا كشاورزي يا رشته هاي صنعتي ادامه تحصيل دهند، مي توانند زيرشاخه هاي رشته هاي فني و حرفه اي را برگزينند. اين شاخه شامل چهار رشته تحصيلي به شرح زير است:

 

 رشته هاي زمينه هنر: افراد علاقه مند به تحصيل در يكي از رشته هاي هنرهاي نمايشي، فرهني ادبي، كارهاي هنري در خانه و .. مي توانند اين رشته را برگزينند.

 رشته هاي زمينه كشاورزي: افرادي كه علاقه به ادامه تحصيل در يكي از رشته هاي كشاورزي، امور دام و طيور، جنگل و مرتع، شيلات و ... دارند مي توانند اين رشته تحصيلي را برگزينند.

 رشته هاي زمينه خدمات: رشته هاي زمينه خدمات شاخه كار و دانش و افراد علاقه مند به ادامه تحصيل در يكي از رشته هاي زمينه خدمات شاخه كار و دانش مي توانند اين رشته را برگزينند شامل: خدمات غذايي مانند كنترل مواد غذايي، خدمات اجتماعي مانند هتلداري و سياحتي و ...

 

رشته هاي زمينه صنعت: رشته هاي زمينه صنعت كار و دانش و دانش آموزان علاقه مند به ادامه تحصيل در رشته هايي مانند برق، عمران، مكانيك، سراميك و شيمي و ... مي توانند اين رشته تحصيلي را برگزينند

شاخه هاي رشته فني و حرفه اي شامل چهار رشته تحصيلي به شرح زير است.

 

 

 1. رشته هاي زمينه هنر
 2. رشته هاي زمينه كشاورزي
 3. رشته هاي زمينه خدمات
 4. رشته هاي زمينه صنعت

مشاوره تحصيلي درخت دانش

با توجه به اينكه سامانه انتخاب رشته پايه نهم به دهم از مهم ترين انتخاب هاي تحصيلي آدم مي باشد پيشنهاد مي كنيم براي راهنمايي و انتخاب رشته خود از مشاورن مجرب و تخصصي درخت دانش راهنمايي هاي لازم را دريافت نماييد. براي ارتباط با مشاوران درخت دانش مي توانيد با شماره گيري 9099072943 از طريق تلفن ثابت و بدون نياز به كدگيري انتخاب رشته خود را با خيالي اسوده انجام دهيد.

راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

كانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh


برچسب: انتخاب رشته پايه نهم 97،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۴:۳۷ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

زمان آزمون تيزهوشان 97

زمان ثبت نام تيزهوشان 97

 

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98 مدارس تيزهوشان كه در واقع همان مدارس سمپاد يا استعدادهاي درخشان معروف است، زير نظر مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان اداره مي شود. كه به دلايل متنوعي از جمله بالا بودن سطح كيفيت آموزشي اين مدارس و مهيا نمودن شرايط كشف استعداد و پرورش استعدادهاي ويژه در هر دانش آموزو ايجاد حس رقابت و تلاش در جهت بالا بردن معلومات در دانش آموزان اين مدارس حائز اهميت مي باشد.و به همين دليل خانواده هايي كه توانايي خاصي را در فرزندان خود دريافته اند، تمايل دارند كه فرزندان خود را در مدارس تيزهوشان ثبت نام نمايند. تا به اين وسيله تلاشي در جهت پيشرفت تحصيلي آنها فراهم كرده باشند.

 جهت ورود به اين مدارس هر ساله در دو سطح ششم به هفتم و نهم به دهم آزمون ورودي برگزار مي شد و دانش آموزاني كه استعداد تحصيلي و تحليلي بيشتري در مقايسه با ديگر شركت كنندگان داشتند پذيرفته مي شدند. اما در اواخر سال 96 مركز پرورش استعدادهاي درخشان اعلام نموده است كه براي كاهش استرس در بين دانش آموزان پايه ششم به هفتم آزمون حذف شده است و فقط آزمون براي دانش آموزان مقطع نهم به دهم در سال 97-98 برگزار مي شود. ضمنا زمان آزمون تيزهوشان نهم به دهم 97-98 ادغام شده و فقط يك بار آزمون برگزار مي شود. بر حسب نمره اكتسابي آزمون دانش آموزان شرايط مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي مشخص خواهند شد.

 

زمان دريافت كارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان نهم ابتدايي 97 

 

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان نيمه اول ارديبهت خواهد بود و به صورت هماهنگ كشوري برگزار مي شود ، داوطلبان مي توانند از يك هفته قبل از آزمون و با مراجعه به سايت تيزهوشان كارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان را دريافت نمايند. 

 

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

 

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان97-98  معمولا هر سال بعد از تعطيلات عيد و از تاريخ 20 فروردين به بعد شروع خواهد شد. زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان97 در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در پايه نهم به دهم انجام خواهد شد.

زمان آزمون تيزهوشان در پايه ششم به هفتم براي سال تحصيلي 97-98 حذف خواهد شد و همچنين ثبت نام مدارس نمونه با تيزهوشان تجميع شده است.

 

زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97-98

 

زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97 براي پايه نهم به دهم در حدود دو تا سه ماه بعد از برگزاري آزمون تيزهوشان مي باشد. دانش آموزان با در دست داشتن اطلاعات ثبت نامي خود مي توانند نسبت به دريافت نتايج آزمون تيزهوشان اقدام نمايند. در صورت مواجه با هر گونه مشكل يا سوال در روند مراحل ثبت نام آزمون تيزهوشان 97 خود يا فرزندتان، مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره تحصيلي درخت دانش تماس بگيريد تا از خدمات مشاوره تلفني ما بهرمند گرديد.

 

 

 

 

 

 


راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوران درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh


اينستاگرام سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: زمان آزمون تيزهوشان 97،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۱۲:۱۴ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

سايت ثبت نام مدارس تيزهوشان

سايت ثبت نام مدارس تيزهوشان

 

 • ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97 چه زماني است ؟
 • سايت ثبت نام تيزهوشان كدام است؟
 • شرايط ثبت نام تيزهوشان 97-98 چيست ؟
 • زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97-98 كي است ؟
 • بخشنامه آزمون تيزهوشان نهم چيست ؟


 

ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97

 

ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان 97 معمولا هر سال بعد از تعطيلات عيد و از تاريخ 20 فروردين به بعد شروع خواهد شد. ثبت نام مدارس تيزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام مي شد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در پايه نهم به دهم انجام خواهد شد.

آزمون تيزهوشان در پايه ششم به هفتم براي سال تحصيلي 97-98 حذف خواهد شد و همچنين ثبت نام مدارس نمونه دولتي با تيزهوشان تجميع شده است.

 

 

سايت ثبت نام تيزهوشان 97-98

 

طبق اعلام قبلي از سوي سامانه ثبت نام آزمون ورودي مدارس تيزهوشان سال تحصيلي 97-98  و برنامه ريزي صورت گرفته، درخت دانش به اطلاع تمام داوطلبين آزمون استعدادهاي درخشان مي رساند از طريق سايت تيزهوشانazmoon.meddu.ir      در بازه زماني ذكر شده فقط ورود داوطلبين به سيستم سايت ثبت نام تيزهوشان نهم به دهم جهت پرداخت هزينه مي باشد و هيچگونه تغييراتي اعمال نخواهد شد. هر داوطلبي كه موفق به پرداخت هزينه ثبت نام نشود، كارت ورود به جلسه آزمون براي آنها صادر نخواهد شد.

 

شرايط ثبت نام تيزهوشان 97-98

 

اولين شرط از شرايط ثبت نام تيزهوشان 97-98 داشتن تابعيت ايراني مي باشد. البته دانش آموزان غيري ايراني هم مي تواند در شرايط خاصي در جهت ثبت نام مدرسه تيزهوشان اقدام كنند. 

از شرايط اختصاصي ثبت نام تيزهوشان نهم به دهم 97 اشتغال به تحصيل دانش آموز يعني دانش آموز بايد در پايه نهم مشغول به تحصيل باشد و همچنين كسب معدل سالانه بالاي 19 در پايه هشتم دوره متوسطه اشاره داشت.

 

زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97-98

 

زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97 براي پايه نهم به دهم در حدود دو تا سه ماه بعد از برگزاري آزمون تيزهوشان مي باشد. دانش آموزان با در دست داشتن اطلاعات ثبت نامي خود مي توانند نسبت به دريافت نتايج آزمون تيزهوشان از طريق سايت ثبت نام مدارس تيزهوشان براي مشاهده نتايج اقدام نمايند. در صورت مواجه با هر گونه مشكل يا سوال در روند ثبت نامي آزمون تيزهوشان خود يا فرزندتان، مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره تحصيلي درخت دانش تماس بگيريد تا از خدمات مشاوره تلفني ما بهرمند گرديد.

 

 

بخشنامه آزمون تيزهوشان نهم 

 

از آنجا كه طبق بخشنامه آزمون تيزهوشان نهم ، آزمون تيزهوشان 97-98 در پايه ششم به هفتم برگزار نمي شود. آزمون سال 97-98 فقط براي پايه نهم به دهم بوده و مهلت ثبت نام آزمون تيزهوشان از 20 فروردين 97 تا چند روزي ادامه دارد كه تاريخ دقيق متعاقبا اعلام مي گردد. و سوالات آزمون تيزهوشان 97 از كتابهاي درسي قرآن، اجتماعي، زبان انگليسي، رياضي و علوم خواهد بود.سوالات چهار گزينه اي و با اعمال نمره منفي مي باشد. سوالات آزمون استعداد تحصيلي شامل 75 تست با تايم 85 دقيقه و سوالات استعداد تحليلي 15 سوال با تايم 15 دقيقه مي باشد. 80% سوالات استعداد تحصيلي و 20% باقيمانده  استعداد تحليلي دانش آموز سنجيده مي شود.

 

 

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: سايت ثبت نام مدارس تيزهوشان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۱:۲۳ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

جدول برنامه ريزي پايه نهم

 

برنامه ريزي مناسب براي قبولي تيزهوشان نهم

 

 

 • راه هاي قبولي در آزمون تيزهوشان چيست ؟
 • تكنيك هاي كاربردي تست زني براي قبولي در آزمون تيزهوشان چه مواردي است ؟ 
 • جدول برنامه ريزي پايه نهم را چگونه  بايد نوشت ؟
 • تاثير خانواده در قبولي دانش آموزان در آزمون تيزهوشان چيست؟

 

 

 

سوالي كه همه داوطلبان و والدين دانش آموزان با آن مواجه هستند اين است كه برنامه ريزي مناسب براي قبولي در تيزهوشان نهم چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟ در اين مقاله تصميم داريم به تمام سوالات شما در ارتباط با برنامه ريزي براي قبولي در تيزهوشان نهم پاسخ دهيم.

 

راه هاي قبولي در آزمون تيزهوشان چيست ؟

 

همانطور كه ميدانيد نحوه يادگيري دروس مفهومي با دروس حفظي كاملا متفاوت ميباشد. به همين منظور در اين قسمت راهكار هاي مناسبي جهت مطالعه ي دروس مفهومي براي شما عنوان ميكنيم. با توجه به اينكه رياضي يكي از مهم ترين درس هاي مفهومي در هر مقطع تحصيلي به شمار ميرود پس نحوه ي  مطالعه ي آن نيز از اهميت ويژه اي برخوردار است.درك كردن دروس مفهومي نيازمند دقت و تمركز بالايي ميباشد به همين منظور پيشنهاد ميشود كه براي درك درسي مثل رياضي 2اصل مهم را هنگام مطالعه در نظر بگيريد .يادگيري درس رياضي در 2مرحله انجام ميگيرد .يادگيري اوليه كه بايد در كلاس با دقت و تمركز بالا حين تدريس معلم صورت بگيرد وپس از يادگيري اوليه شما بايد يادگيري تكميلي را در منزل با استفاده از كتابهاي كمك آموزشي و حل تمرين و مسائل كتاب انجام دهيد و با در نظر گرفتن اين اصول حين مطالعه خود را براي شركت در آزمون آماده كنيد. اگر با اين سوال مواجه شده ايد كه چه كتاب هايي براي تيزهوشان بخوانم ؟ بر روي لينك قرمز رنگ كليك كنيد كه بهترين كتاب هاي كمك درسي كاربردي موجود را براي شما معرفي كنيم.

 

 

نحوه تست زني براي قبولي در آزمون تيزهوشان

 

در نحوه تست زني آزمون تيزهوشان پايه نهم امتحانات و آزمون هاي تستي، اگر جواب نصف پرسش ها را بدانيم با استفاده از مهارت هاي تست زني مي توانيم جواب بقيه تست ها را نيز پيدا كنيم.

مشكلي كه بسياري از دانش آموزان در آزمون هاي تستي تيزهوشان با آن مواجه مي شوند، كمبود وقت است.

3 دسته مشكل كه در آزمون هاي تستي بسيار مسئله ساز است:

مديريت زمان

تكنيك هاي غلط در حدس زدن پاسخ درست

اشتباهات سهوي و ناخواسته مانند بي دقتي!

 

اگر در حل تستي بين دو گزينه شك كرديد، به هيچ وجه آن تست را كنار نگذاريد. زيرا احتمال درست بودن يكي از گزينه ها براساس احتمالات 50 درصد است.

اگر در تستي دو گزينه مخالف و متناقض وجود داشته باشد، به احتمال 80 درصد پاسخ در يكي از اين دو گزينه است.

اگر دو گزينه از نظر معنايي مشابه يكديگر بودند يا هردو يك معنا را مي رساندند، مطمئن باشيد پاسخ اين دو گزينه نيست.

اگر در سوالات كنكور، درس هايي مثل رياضي، فيزيك و شيمي كه مسئله زياد دارند، معمولا نيازي به راه حل هاي طولاني نيست.

بنابراين هنگام حل اين گونه سوالات اگر درگير راه حل هاي طولاني شده ايد، متوجه باشيد كه از گزينه درست غافل شده ايد.

زيرا در طرح سوالات تيزهوشان پايه نهم 97-98 كنكور از سوال هايي با راه حل هاي طولاني استفاده نمي كنند.

براي هر درس زماني را ذخيره كنيد.

مثلا در درس رياضي 5 دقيقه زمان ذخيره كنيد كه در پايان آزمون به سراغ اين درس برويد

و در پايان براي سوالاتي كه علامت ضربدر كنارش گذاشته ايد، از زمان ذخيره شده استفاده كنيد.

 

 

 

 علاقه مندان مي توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر در باب برنامه ريزي براي قبولي در نمونه نهم بر روي لينك زير كليك كنند و يا از طريق شماره  9099072943  با مشاوران درخت دانش تماس بگيرند.

 

جدول برنامه ريزي پايه نهم

 

براي درس خواندن، هدف داشته باشيد. مشخص كردن هدف در پيشرفت تحصيلي يا بالا بردن معدل كمك ‌مي‌كند تا انگيزه‌ي كافي براي درس خواندن داشته باشيد.

جدول برنامه ريزي پايه نهم مي تواند به اين صورت باشد: هر روز قبل از شروع مطالعه سعي كنيد ساعات مشخصي را براي درس خواندن برنامه‌ريزي كنيد. اگر بدون در نظر گرفتن مدت‌زمان به مطالعه بپردازيد، توانايي‌هاي يادگيري به تدريج كم و كم‌تر مي‌شود. براي اين كار مي‌توانيد جدول برنامه‌ريزي ساعتي را روي صفحه‌ي سمت چپ دفتر برنامه‌‌ريزي خود بچسبانيد و قبل از شروع به مطالعه، بنويسيد كه هر كدام از درس‌ها را در چه ساعتي‌هايي مي‌خوانيد. مثلاً بنويسيد: «4 - 3 علوم مي‌خوانم.» بالاي خط زمان آغاز و پايان مطالعه و در قسمت پايين نام درسي را كه قرار است بخوانيد، بنويسيد.

درس‌هاي هر روز مدرسه را همان روز به مدت 30/1 – 1 ساعت مرور كنيد و سپس طبق برنامه‌ي ‌مدرسه براي درس‌هاي فردا برنامه‌ريزي كنيد.

يادتان باشد اگر صبح در مدرسه 3 تا درس داشتيد، 3 زنگ اول بعدازظهر را به تكرار و تمرين همان درس‌ها بپردازيد و سپس به تعداد درس‌هايي كه فردا داريد زنگ اختصاص بدهيد.

براي درس‌هاي مفهومي بين 1 تا 2 ساعت و براي درس‌هاي حفظي نيم‌ساعت تا يك ساعت وقت در نظر بگيريد.

قبل از اين‌كه سراغ درس بعدي برويد يك زنگ تفريح داشته باشيد تا با انرژي بيش‌تري به كارتان ادامه دهيد.

بعد از خواندن هر درس ساعت مطالعه‌ي آن درس را بلافاصله در جدول سمت راست دفتر برنامه‌ريزي روزانه تيزهوشان نهم 97 (جدول ساعت‌هاي مطالعه‌ي هفتگي) يادداشت كنيد.

كارتان را پايان هر روز ارزيابي كرده و به خودتان  امتياز (عالي، خيلي خوب، خوب، متوسط، نياز به تلاش بيش‌تر) بدهيد.

 

 

 

 

تاثير خانواده در قبولي دانش آموزان در آزمون تيزهوشان چيست؟

 

نكات مهمي كه والدين بايد در ثبت نام تيزهوشان نهم 97 نظر بگيرند ،ايجاد محيطي آرام و به دور از هياهو ،رسيدگي به تغذيه ي دانش آموز واجازه ي معاشرت به فرزند براي رفت و امد با همسالان خود جهت تبادل اطلاعات ميباشد. همچنين مشاوره با كارشناسان مشاوره و برنامه ريزي آزمون تيزهوشان جهت مطلع شدن از مسائل آموزشي فرزند و تشويق دانش آموز از جمله ي موارد جهت بالا بردن روحيه و افزايش اعتماد به نفس دانش آموز براي حضور و موفقيت در آزمون ثبت نام ورودي دهم تيزهوشان مي باشد.

 


راههاي ارتباطي با مشاوره تحصيلي درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: جدول برنامه ريزي پايه نهم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۴۳:۵۶ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

برنامه ريزي براي قبولي در تيزهوشان نهم

برنامه ريزي تيزهوشان نهم 

 

 

 • برنامه ريزي براي قبولي در تيزهوشان نهم چه ويژگي هايي بايد داشته باشد ؟
 • برنامه ريزي مناسب براي قبولي در تيزهوشان نهم چيست ؟
 • چگونه به انعطاف در برنامه ريزي درسي پايه نهم دست يابيم ؟

 

در ادامه تصميم داريم به اين سوال ها پاسخ داده و بسياري اطلاعات كاربردي و مفيد را در رابطه با برنامه ريزي يراي قبولي در تيزهوشان نهم در اختيار داوطلبان عزيز قرار دهيم.

 

 

 

برنامه ريزي براي قبولي در تيزهوشان نهم چه ويژگي هايي بايد داشته باشد ؟

 

پيش‌خواني

-شما مي‌توانيد با مطالعه مطلب جديد پيش از كلاس، توانايي يادگيري خود را چند برابر كنيد.

-هنگام پيش خواني سعي نكنيد مطالب را حفظ كنيد. تنها در ذهن داشتن چارچوب موضوع كافي است.

 

برنامه‌ريزي

-ساعات مطالعه خود را يادداشت كنيد و در جهت بهبود آن حركت كنيد.

-يك هدف ماهانه براي خود تعريف كنيد و سعي كنيد به آن برسيد.

-برنامه درسي براي تيزهوشان نهم خود را به صورت هفتگي با والدين و مشاور بررسي كنيد.

 

خودباوري

-بايد توانايي‌هاي خود را بشناسيد و آنها را باور كنيد

-با اهداف كوچك شروع كنيد. پس از مدتي قدم هاي بزرگي برداشته ايد.

 

مطالعه متعادل

-مطالب كتاب كمك درسي تيزهوشان نهم را به طور كامل ياد بگيريد و همه‌ي تمرين‌هاي آن را با دقت حل كنيد.

-حل تمرين تشريحي را تا يادگيري كامل روش‌هاي حل انواع تمرين‌ها و سؤال‌ها ادامه دهيد.

-براي مطالبي كه ياد گرفته‌ايد و تمرين تشريحي حل كرده‌ايد، حتماً تست بزنيد.

 

تلاش و پشتكار

-تلاش كردن مهم است ولي مهم‌تر از آن، ادامه دادن و خسته نشدن است.

-اگر مسير روشني براي حركت به سمت موفقيت انتخاب كنيد، بي‌شك به نتيجه مي‌رسيد.

 

روش شخصي

-هر دانش‌آموزي نقاط ضعف و قوت خود را بهتر از همه مي‌شناسد.

-براي رفع مشكلات و بررسي شيوه درس خواندن نيز دانش‌آموز بهترين تصميم را براي خودش مي‌گيرد.

-روش هاي مطالعه موفق دروس را كشف كنيد.

 

 

 

 

برنامه ريزي مناسب براي قبولي در تيزهوشان چيست ؟

 

يكي از راه هاي قبولي در تيزهوشان نهم يادگرفتن اين نكته است كه سرجلسه آزمون چه مهرت هايي را بايد به كار گرفت و يا چگونه تست زد؟ به ياد داشته باشيد كه با تست زدن زياد و توجه به زمان، مديريت زمان را ياد بگيريد تا سر جلسه ي آزمون تيزهوشان نهم با مشكل مواجه نشويد.

گاهي ممكن است هنگام پاسخ دادن به يك سوال به يكباره همه چيز از يادمان برود اگر سر جلسه ي آزمون اين مشكل براي شما هم بوجود آمد بدون دستپاچگي و استرس يك نفس عميق بكشيد و سراغ سوال بعدي برويد و در انتهاي آزمون به سراغ آن سوال برگرديد و درموردش فكر كنيد و زمان را بخاطر يك سوال از دست ندهيد.

تا آخرين لحظه سر جلسه بنشينيد حتي اگر زودتر از زمان تعيين شده به سوالات پاسخ داديد حتما يك بار ديگر سوالات را بخوانيد و جواب ها را بررسي كنيد.

 

 

 

 

 

انعطاف در برنامه ريزي درسي براي نهم

 

دانش آموزان عزيز دقت كنيد كه اولين نكته اي كه بايد براي برنامه ريزي تيزهوشان نهم  و موفقيت در آن انجام دهيد اين است كه برنامه ريزي درسي براي تيزهوشان نهم بايد داراي انعطاف باشد يعني از براي صبح تا شب به طور مداوم برنامه ريزي نكنيد چون اگر يك روز بنابر هر دليلي توانيد درس بخوانيد از برنامه عقب مي مانيد و كل برنامه ريزيتان بهم مي ريزد پس هميشه در برنامه روزانه تان يك زمان هايي راهم به استراحت و تفريح اختصاص دهيد در اين صورت اگر روزي هم از برنامه تان عقب مانديد مي توانيد در زمان هاي خالي كه در برنامه گنجانده ايد، جبران كنيد.

 

.1 برنامه ريزي هفتگي : يادتان باشد چه براي آزمون هاي تيزهوشان و چه برنامه ريزي مناسب براي قبولي در تيزهوشان نهم براي مدرسه هيچوقت برنامه طولاني مدت ننويسيد. از نظر مشاوران بهترين مدت براي برنامه ريزي، يك هفته است.

 

2. اهميت مدرسه : حتي اگر به نظر شما سطح كلاستان در مدرسه پايين باشد باز هم بهترين جا براي يادگيري درس، مدرسه و از زبان معلم است و بعد از برگشتن به خانه حتما دس هاي هر روز را در همان روز بخوانيد زيرا با اين روش درس هايي كه خوانده ايد در حافظه بلند مدتان ذخيره مي شود.

 

3. يادداشت برداري : هنگام مطالعه درس ها و كتاب هاي آموزشي از نكات مهم و كليدي يادداشت برداريد تا هر چند روز يكبار دوباره آنها را بخوانيد تا بهتر در حافظه تان تثبيت شود و يادتان باشد آنقدري زمان نداريد كه براي مرور درس ها كل درس را دوباره بخوانيد.

 

4. مرور درس ها و نكات : در برنامه هفتگيتان يك روز را ( مثلا آخر هفته ) به مرور نكاتي كه يادداشت كرده ايد، اختصاص دهيد.

 

5. آزمون : حتما هر چند وقت يك بار سوالات تستي كتاب هاي كمك آموزشي را حل كنيد و يا مي توانيد در آزمون هاي آزمايشي شركت كنيد. چون احتمالا تا به الان در مدرسه فقط به صورت تشريحي از شما امتحان گرقته شده و بايد با نحوه ي تست زني هم آشنا شويد تا در زمان آزمون دچار مشكل كمبود وقت نشويد.

 

براي اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98 بر روي لينك قرمز كليك كنيد.

 


راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: برنامه ريزي براي قبولي در تيزهوشان نهم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۳۰:۳۳ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

نحوه ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

 

نحوه ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

 

 

 

 • نحوه ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم به دهم 97-98 چگونه است ؟
 • مدارك مورد نياز براي ثبت نام تيزهوشان چيست ؟
 • كارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان چه زماني ارايه مي شود ؟
 • سايت ثبت نام آزمون تيزهوشان 97 چه سايتي است ؟

 

 

 

 

 

نحوه ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم به دهم

 

بر اساس آخرين اخبار به دست آمده از سازمان سنجش، زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98 از 20 فروردين ماه به بعد مي باشد. و طبق روال هر ساله، مهلت ثبت نام آزمون تيزهوشان ممكن است تا 4 الي 5 روز بعد هم تمديد شود. داوطلبان براي ثبت نام در سايت تيزهوشان  Azmoon.medu.ir وارد شده و با وارد كردن مشخصات خود در سامانه ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان، اقدام به ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98 كنند. در مرحله اول ثبت نام، ليستي از ظرفيت مدارس تيزهوشان را مشاهده مي كنيد كه مي توانيد از بين مدارس ارائه شده، حداكثر 3 مدرسه را به دلخواه خود انتخاب كنيد. در مرحله بعدي ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم به دهم، كساني كه مرحله اول ثبت نام را پشت سر گزاشتند بايد به سامانه كه در فروردين ماه مجددا باز شده مراجعه كرده و هزينه ثبت نام كه هنوز مبلغ آن مشخص نشده است را به صورت اينترنتي واريز كنند. توجه داشته باشيد كه مسئولين مدارس تيزهوشان وظيفه اي در قبال ثبت نام شما ندارند.

 

 

مدارك مورد نياز براي ثبت نام تيزهوشان

 

.i تكميل فرم ثبت نام در آزمون: داوطلبان بايد پس از ورود به سايت ثبت نام تيزهوشان، فيلدهاي مربوط در تقاضا نامه ثبت نام را تكميل نمايند. ديگر مدارك مورد نياز براي ثبت نام تيزهوشان عبارت است از

.ii بارگزاري فايل عكس داوطلب: جهت ثبت نام، فايل عكس (400×300 پيكسل يا 300×200 پيكسل و فرمت jpeg) با زمينه ي سفيد، مربوط به سال جاري دانش آموزان مورد نياز است. حجم اين فايل نبايد از 70 كيلوبايت بيشتر باشد. در صورت استفاده از تصاوير قديمي يا تصوير فردي غير از دانش آموز شركت كننده، ضمن محروميت از شركت در آزمون، پيگرد قانوني اعمال و ثبت نام آنان بلا اثر خواهد شد. ضمنأ عكس دختران بايد با حجاب اسلامي بوده و صورت آنان كاملأ مشخص باشد.

.iii واريز مبلغ 165/000 ريال فقظ از طريق سامانه ثبت نام الكترونيكي طبق زمان بندي: تاريخ مراجعه به سامانه و انجام واريز وجه به منظور قطعي شدن ثبت نام ، در سامانه اطلاع رساني مي شود ، داوطلبان گرامي بايد جهت پرداخت وجه ثبت نام، از كارت هاي بانكي عضو شبكه شتاب، استفاده نموده و رمز دوم پرداخت اينترنتي را به همراه داشته باشند.

نكته 1: در صورت واريز وجه ثبت نام به صورت مستقيم، از طريق مراجعه به بانك و يا دستگاه هاي خودپرداز ، هيچ گونه ثبت نامي انجام نشده و وجه واريزي نيز قابل استرداد نخواهد بود.

نكته 2: مبلغ فوق ثابت بوده و به جز اين مبلغ ، دريافت هر گونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

 

 

 

كارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان 97

 

شامل : نحوه ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98 به اين صورت است كه نام و نام خانوادگي و ساير مشخصات فردي، اولويت مدارس استعدادهاي درخشان انتخاب شده و عكس داوطلب مي باشد كه معمولأ 1 هفته قبل از اينكه آزمون برگزار شود در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد.

صدور كارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان ، اعلام نتايج آزمون تيزهوشان ، رسيدگي به اعتراضات و كليه امور به ثبت نام به صورت اينترنتي و غير حضوري توسط داوطلبان انجام مي پذيرد و مدارس در اين رابطه مسئوليتي را به عهده نخواهند داشت.

 

نكته: داوطلبان بايد توجه داشته باشند كه حضور در جلسه آزمون بدون كارت ورود به جلسه ممنوع مي باشد.و  شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان از اين افراد به عمل نخواهد آمد.

 

 

سايت ثبت نام آزمون تيزهوشان 97

 

ثبت نام مدارس تيزهوشان معمولا از طريق سايت ثبت نام آزمون تيزهوشان 97 انجام مي شود كه براي ورود به اين سايت و اطلاعات بيشتر مي توانيد بر روي لينك قرمز رنگ كليك كنيد.

 

 

 

 

 

راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوران درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش


برچسب: نحوه ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۸:۵۰ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

مشاوره تحصيلي

 

 

مشاوره تحصيلي چيست؟ 

 

 

همان طور كه در پست هاي قبلي از جمله ؛مشاوره انتخاب رشته؛ خدمات مشاوره تحصيلي     توضيح داديم هدف از مشاوره تحصيلي پند و اندرز گرفتن و نيز تحميل يك راه حل به دانش آموز نيست، و در نهايت مي توان گفت مشاوره تحصيلي نه تنها تعيين تكليف نمودن براي دانش آموز نيست بلكه يك نوع هنر يادگيري است به گونه اي كه يك مشاور متخصص و خوب، با داشتن مهارت و صلاحيت علمي و حرفه اي تلاش مي نمايد تا با توجه به وضعيت و علاقه دانش آموز، نياز او را بر آورده و با تلاش براي خودشناسي مراجع و كسب بهترين راه و روش او را به نتيجه دلخواه خود برساند    .

 

 

ضرورت استفاده از مشاوره تحصيلي 

 

 

بسياري از دانش آموزان سخت كوش و فعال سرزمين عزيزمان ايران، با وجود علاقه به علم آموزي و پيشرفت تحصيلي، متأسفانه به دليل نداشتن يك راهنما و مشاور خوب و با تجربه از پيشرفت لازمه باز مي مانند و نمي توانند آنگونه كه شايسته آنهاست، قدم بردارند و در برداشتن قدمهاي خود در مسير تحصيل دچار تزلزل و سستي شده و در نتيجه باعث جا ماندن از رقيبان و دوستان خود مي شوند    .

 

 

خيلي از دانش آموزان ما در تمامي مقاطع تحصيلي فقط و فقط به خاطر نداشتن يك برنامه ريزي منظم درسي، و يا اجراي يك برنامه اشتباه بدون در نظر گرفتن وضعيت تحصيلي و شرايط اجتماعي دانش آموز و روحيات و ويژگي هاي شخصي هر فرد، دچار مشكل شده و با افت تحصيلي مواجه شده در نتيجه شكست مي خورند و ذوق و شوق ادامه تحصيل در اين دانش آموزان به مرور زمان از بين مي رود    .

 

 

اهداف و وظايف مشاور تحصيلي 

 

 

يك مشاور تحصيلي از طريق مشاوره با دانش اموز به او در كسب مراحل زير كمك مي كند    :

 

 

تعيين نمودن هدف مشخص و معين 

 

 

ايجاد حس خونسردي و آرامش در دانش آموز 

 

 

آموختن اين نكته به دانش آموز كه به حرف مردم اهميت ندهد    . 

 

 

بالا بردن و ارتقاي اعتماد به نفس در دانش آموز 

 

 

ايمان آوردن به پيروزي در نتيجه تلاش 

 

 

حذف تمام موارد منفي در زندگي دانش آموز 

 

 

طراحي يك برنامه جامع و هدفمند درسي با توجه به وضعيت (تحصيلي، روحي، معنوي و …) دانش آموز 

 

 

مشاوره تحصيلي تلفني

 

هر چه جامعه از لحاظ امكانات پيشرفته تر مي شود، نياز انسانها براي استفاده از امكانات به مراتب روشن تر و قابل مشاهده است. در گذشته دانش آموزان اگر در هر نقطه اي از كشور كه بودند، براي رفع سوال هاي موجود در ذهن خود جهت پيشرفت تحصيلي، بايد به نزديكترين مكان كه فردي با اطلاعات يا سطح سواد بالاتر بود، مراجعه مي كردند تا مشكل خود را حل مي نمودند    .

 

 

گاهي اوقات در بعضي از مناطق كشور به خاطر در دسترس نبودن فردي آگاه و آشنا به مسئله مجبور بودند كه به راهنمايي و مشاوره افراد غير متخصص و نا آگاه اكتفا نموده و آينده تحصيلي و حتي شغلي     خود را در خطر بيندازند. يا به خاطر پرسيدن فقط يك سوال كوتاه با پاسخي كوتاه، راه درازي را طي نموده و با صرف هزينه ي زيادي(هزينه حمل و نقل تا رسيدن به مقصد و مبدأ، هزينه ارائه خدمات مشاوره اي و …) خود را به يك دفتر مشاوره تحصيلي     در يك نقطه ي شهر رسانده تا از خدمات مشاوره تحصيلي بهره مند شوند    

 

 

نحوه تماس با شماره هاي ديجيتال 909

 

اما امروزه ديگر كمتر كسي حاضر است راهي را با صرف زمان و هزينه تا رسيدن به يك دفتر مشاوره تحصيلي طي نمايد، و بيشتر دانش آموزان و دانشجويان كشور در تمام نقاط ايران عزيز بدون صرف زمان و صرف هزينه، فقط با استفاده از يك تلفن ثابت مي توانند با مشاوره تحصيلي تلفني از بهترين و متخصص ترين مشاوران در تمام زمينه هاي تحصيلي سوال خود را پرسيده و رفع ابهام نمايند و با اطمينان از صحت و اطمينان از جواب پرسش خود ادامه راه را با يقين طي نمايند. افراد مي توانند با تلفن ثابت و بدون شماره گيري پيش شماره (كد) با شماره هاي 909ديجيتال تماس برقرار كنند 

 

 

 

 

 

مشاوره تحصيلي در دبستان 

 

 

در دوره ي ابتدايي آنچه كه مورد نياز دانش آموزان در مشاوره تحصيلي دبستان است، اطلاع يافتن درباره چگونگي پيشرفت و پيدا كردن نقاط ضعف دانش آموزان در زمينه رفتاري، درسي خصوصا در موارد مختلف درسي و به منظور رفع مشكلات دانش آموزان است. براي اينكه راهنمايي در اين دوره به شكل بهتري به دانش آموزان ارائه شود    .

 

 

مراحل بعدي امتحان 

 

 

پس از اخذ امتحان از دانش آموزان در دروس  مختلف مي توان اين نكته را فهميد كه هر كدام از دانش آموزان در چه قسمت هايي از دروس قوي، ضعيف و يا متوسط هستند، سپس آن ها را به گروه هاي مختلفي كه وجوه اشتراك دارند تقسيم كرد. براي اخذ تصميم در پاره اي موارد بايد از اوليا دانش آموزان يا مسئولين مدرسه كمك گرفت. مخصوصا در زمينه تشكيل كلاس هاي تقويتي يا گرفتن معلم خصوصي براي كمك به دانش آموز در راه شناخت حروف، خواندن، نوشتن و حساب كردن. اما خود دانش آموز نيز بايد در اين زمينه فعال باشد تا بتواند راهنمايي هاي ارائه شده را در تنظيم برنامه هاي درسي  و گذراندن اوقات فراغت به كار گرفته و به آن عمل كند    .

 

 

مشاوره تحصيلي دوره اول متوسطه 

 

 

با ورود دانش آموز به دوره دوم تعليمات عمومي بر نيازهايش اضافه مي شود..يكي ازاين نيازها نياز به مشاوره تحصيلي تيزهوشان است. در بايان اين دوره دانش آموز نياز به انتخاب رشته دارد كه بايد با دادن راهنمايي هاي لازم توسط اوليا مديران معلمان و مشاوران دورنماي انتخاب رشته براي ورود به دوره هاي بعدي تحصيلي به وي ارائه شود    .

 

 

بنابراين بايد در مورد رشته هاي تحصيلي آموزش دوره دوم متوسطه و ضوابط ورود به هر يك و ارتباط هريك از رشته هاي تحصيلي دانشگاهي و ارتباط اين رشته ها با مشاغل مختلف جامعه اطلاعات جامع و دقيقي به دانش آموزان ارايه شود خود شناسي از نظر شناخت علايق استعدادها و خصوصيات شخصيتي كه بتواند بر اساس ان در دوره هاي بعدي تصميم گيري كند، نيز از جمله نيازهاي داش آموزان اين دوره است    .

 

 

بعضي از دانش آموزان دوره هاي اول متوسطه بنا به دلايلي مايل و يا قادر نيستند كه به ادامه تحصيل ببردازند تا وارد دوره دوم متوسطه شوند. اين گروه از دانش آموزان نيازمند كسب اطلاعات شغلي هستند. در اين ضمينه مشاور ضمن آشنا كردن دانش آموزان با امكانات شخصي و خانوادگي شان براي ديدن دوره هاي كار آموزي آنها را راهنمايي مي كند    .

 

 

.

 

 

راهنماي تحصيلي در دوره دوم متوسطه 

 

 

يكي از وظايف و خدمات راهنمايي دوره متوسطه مشاوره تحصيلي است. يكپارچگي دانش آموزان با تجارب تحصيلي، ضرورت راهنمايي را در دوره متوسطه بيش ار بيش مطرح مي سازد. موفقيت يا شكست تحصيلي دانش آموز سازكاري او با شرايط و موقعيت مدرسه است كه آن را به صورت يك واحد اجتماعي در مي آورد. هدف عمده خدمات راهنمايي در دوره متوسطه شامل ارائه  اطلاعات لازم درباره ي محيط فيزيكي مدرسه برنامه درسي متعدد، دروسي كه در هرسال ارائه مي شود شرايط و ضوابط لازم براي قبول شدن و فارغ التحصيلي از دبيرستان ارزش گذاري براي ادامه تحصيلات فرصتها و شرايط ورود به دوره هاي تحصيلي بعد از دبيرستان است    .

 

 

مسوليت راهنمايي مشاوره تحصيلي انتخاب رشته  در دوره متوسطه بيشتر به عهده مشاور است. مشاور مسوليت دارد با آگاهي دادن به دانش آموزان در زمينه هاي شخصي تحصيلي شغلي آنها را توانمند سازد تا قادر باشند تصميم هاي مناسبي بگيرند    .

 

 

تحقيقات انجام شده 

 

 

ربتو ‘هايبرت’ فرر ‘گيل ‘مانزانو و ماليك براي كساني كه دانش آموزان را در زمينه هاي شخصي ،تحصيلي -شغلي راهنمايي مي كنند ملاكهايي را در نظر گرفته اند كه به شش زبان اسبانيايي، انگليسي، فرانسه، آلماني، ايتاليايي، يوناني ترجمه شده است    .

 

 

برخي از اين ملاكها عبارتند از    : 

 

 

دارا بودن رفتار اخلاقي مناسب و احساس مسئوليت در نقشي كه ايفا مي كنند.                                                         

 -دانش درباره ي اطلاعات به روز در زمينه تحصيلي، آموزشي، مسايل اجتماعي و تمايلات فردي كه درخور مشاوره تحصيلي يا شغلي است    .

 

 

-توانايي براي اينكه به طور موثري با مراجعان و همكاران خود ارتباط بررقرار كند و از سطح مناسبي از زبان استفاده كند.       

 -بتواند به دانش آموز كمك كند كه نگراني هاي شخصي ، رشد شغلي و يادگيريهاي خودرا مرتفع كند    .

 

 

-ازتفاوتهاي فردي بين مراجعان آگاه باشد ،به آن احترام بگذارد و به خصوص به تفاوتهاي فرهنگي احترام و به طور موثري بين افراد تعامل برقرار كند    .

 

 

-براي طراحي كاربرد و ارزيابي برنامه مشاوره وراهنمايي در هدايت تحصيلي از مهارت هاي لازم برخوردار باشد.      

 

 

   يكي از خدمات مشاوره تحصيلي دانشگاهي آشنا كردن دانش اموزان با توانايي ها و امكانات آنها است، يكي از امكانات فردي هر دانش آموز هوش فردي اوست. امروز در فرايند تحصيلي -شغلي دانش آموزان از انواع آزمون هاي هوشي، استعداد، رغبت و شخصيت استفاده مي شود.

 

 

نتايج اين آزمون ها همراه با ساير اطلاعات بدست آمده درمورد دانش اموزان به عنوان يكي از ملاكهاي هدايت تحصيلي آنان به شمار مي رود.در هر يك از مقاطع تحصيلي راهنمايي با اهداف خاصي به دانش آموزان ارائه مي شود

 

 

ابعاد هدايت تحصيلي

 

 

وجود مراكز كارآموزي _حرفه اي مربوط به وزارت كار و امور اجتماعي و آموزشگاههاي تخصصي وابسته به وزارتخانه ها و موسسات خصوصي ميتواند خدمات راهنمايي ارزنده اي را به دانش آموزان دوره اول متوسطه ارائه دهد. معرفي اين مراكز به دانش آموزان اين دوره جز وظايف مشاور مدرسه است. مشاور در دوره متوسطه ميتواند خدمات گسترده اي داشته باشد.

 

 

اين خدمات شامل اطلاع رساني به دانش آموزان در مورد بلوغ، كمك به دانش آموزان براي دستيابي به تصوير واقعي و هويت توفيق، ارزيابي استعداد و تواني هاي دانش آموزان، كمك به دانش آموزان براي داشتن روابط مناسب اجتماعي، كمك به تربيت جنسي دانش آموزان، كمك به دانش آموزان براي يافتن راه حل براي  مشكلات تحصيلي، كمك به تربيت اخلاقي دانش آموزان، كمك به حل مشكلات رفتاري دانش آموزان، كمك به دانش آموزان براي رشد خلاقيت ها و كارآفريني و كمك به دانش آموزان براي مقابله با فشارهاي رواني است.

 

 

در پايان اين دوره (سال سوم دوره اول يا كلاس نهم) هدايت تحصيلي دانش آموزان انجام مي شود تا دانش آموزان براي ورود به سال اول دوره دوم متوسطه با رشته تحصيلي مشخصي آماده شوند.

 

 

پيشنهاد مشاوران درخت دانش

 

 

يك ضرب المثل قديمي در اين باره مي گويد: اگر ميخواهي شخصي را براي يك وعده سير نمايي به او غذا بده و اگر مي خواهي آن شخص را براي هميشه سير كني به او راه به دست آوردن غذا را ياد بده.

 

 

ما فرزندان ايران براي آباداني كشور طبق وظيفه انساني و شرعي خود لازم است كه هميشه در آموختن علم حريص بوده و در ترويج آموخته هاي خود سخي باشيم.

 

 

لازم نيست براي داشتن يك برنامه و شروع آن حتما يك شاگرد ممتاز بود. در هر مقطع و هر وضعيت درسي كه باشيد مي توانيد جهت مشورت و تهيه يك برنامه جامع و خوب با مشاوران درخت دانش از طريق تلفن 9099072943 بدون نياز به كدگيري از تلفن ثابت منزل تماس گرفته و برنامه جامع پيشرفت تحصيلي خود را از مشاوران متخصص درخت دانش بخواهيد. مشاوران درخت دانش در مسير تحصيلي استوار و مقتدر همراهتان خواهند بود.

 

 

براي اطلاعات بيشتر در مورد تحصيل رايگان در خارج از كشور با مشاوران درخت دانش در تماس باشيد.

راههاي ارتباطي با مشاوران مجرب درخت دانش

 

 

شماره تماس9099072943

 

 

كانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اينستاگرامسامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

 

 

 

 

 

 


برچسب: مشاوره تحصيلي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۱۷:۳۵ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

تاريخ و زمان ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان

 


 

 

 

شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

 

در شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان 97 طبق اعلام قبلي و برنامه ريزي صورت گرفته، درخت دانش به اطلاع تمام داوطلبين آزمون استعدادهاي درخشان مي رساند از طريق سايت azmoon.meddu.ir در بازه زماني ذكر شده فقط ورود داوطلبين به سيستم جهت پرداخت هزينه مي باشد و هيچگونه تغييراتي اعمال نخواهد شد. هر داوطلبي كه موفق به پرداخت هزينه ثبت نام نشود، كارت ورود به جلسه آزمون براي آنها صادر نخواهد شد.

 

براي ديدن ليست مدارس تيزهوشان تهران بر روي لينك رنگي كليك كنيد.

 

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98

 

آزمون تيزهوشان 97 معمولا هر سال بعد از تعطيلات عيد و از تاريخ 20 فروردين به بعد شروع خواهد شد. ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98 در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در پايه نهم به دهم انجام خواهد شد.

آزمون تيزهوشان در پايه ششم به هفتم براي سال تحصيلي 97-98 حذف خواهد شد و همچنين ثبت نام مدارس تيزهوشان 97 تجميع شده است.

 

زمان دريافت كارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان نهم ابتدايي 97 

 

 زمان آزمون تيزهوشان97 - 98 نيمه اول ارديبهشت خواهد بود و به صورت هماهنگ كشوري برگزار ي شود، داوطلبان مي توانند از يك هفته قبل از آزمون و با مراجعه به سايت ثبت نام تيزهوشان كارت ورود به جلسه تيزهوشان را دريافت نمايند.

 

زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97-98

 

زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97 براي پايه نهم به دهم در حدود دو تا سه ماه بعد از برگزاري آزمون تيزهوشان مي باشد. دانش آموزان با در دست داشتن اطلاعات ثبت نامي خود مي توانند نسبت به دريافت نتايج آزمون تيزهوشان اقدام نمايند. در صورت مواجه با هر گونه مشكل يا سوال در روند ثبت نامي آزمون تيزهوشان خود يا فرزندتان، مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره تحصيلي درخت دانش تماس بگيريد تا از خدمات مشاوره تلفني ما بهرمند گرديد.

براي اطلاع از دريافت آخرين اخباز به روز شده در باب شهريه مدارس تيزهوشان و فرم ثبت نام تيزهوشان و نيز بهترين كتاب براي قبولي در تيزهوشان نهم مي توانيد از طريق شماره  9099072943  تماس حاصل فرماييد و يا بر روي لينك هاي رنگي كليك كنيد.

 

راههاي ارتباطي با كارشناسان و مشاوره تحصيلي درخت دانش


شماره تماس: 9099072943


كانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh

اينستاگرام: سامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

 


برچسب: زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان 97-98،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۶:۵۷ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

ليست مدارس تيزهوشان پسرانه تهران

ليست مدارس تيزهوشان تهران

اين ليست مدارس تيزهوشان تهران  بر اساس منطقه بندي شهر تهران تهيه شده و اسامي مدارس به ترتيب مناطق قرار داده شده است. در اين ليست سعي شده است اطلاعات تمامي مدارس تيزهوشان تهران گنجانده شود تا بتواند راهنماي خوبي براي والديني كه قصد دارند فرزندشان را به يكي از اين مدارس بفرستند باشد. در اين ليست شما عزيزان مي توانيد آدرس و تلفن مدارس تيزهوشان تهران را مشاهده فرماييد.

ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان

معمولا تمامي متقاضيان و داوطلبان آزمون تيزهوشان 97-98 در پايه نهم به دهم در فروردين ماه براي ثبت نام مدارس تيزهوشان پايه نهم اقدام مي كنند. آزمون تيزهوشان در پايه نهم به دهم شرايط خاصي دارد چون كه مقطع تحصيلي مورد نظر در واقع ورود به متوسطه دوم به حشمار مي آيد.

انتخاب رشته و مطالعه كردن ليست رشته ها و همچنين پر كردن فرم هدايت تحصيلي لازمه ادامه تحصيل مي باشد.

دوره متوسطه دوم به لحاظ اينكه خيلي حساس مي باشد و در انتخاب مسير تحصيلي آينده تاثير گذار مي باشد از داوطلبان عزيز خواهشمنديم نهايت توجه خود را براي انتخاب رشته و آزمون ورودي تيزهوشان 97 معطوف نمايند.

با توجه به اينكه خيلي از دوستان بدون توجه به نمرات دوره متوسطه اول انتخاب رشته خود را انجام مي دهند بايد به نكاتي كه در لينك مقاله زير توصيه شده اند توجه كنند.

زمان دقيق ثبت نام آزمون تيزهوشان 97

آزمون تيزهوشان معمولا هر سال بعد از تعطيلات عيد و از تاريخ 20 فروردين به بعد شروع خواهد شد. ثبت نام آزمون تيزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم انجام ميشد اما سال تحصيلي 97-98 فقط در يك مقطع و در پايه نهم به دهم انجام خواهد شد.

آزمون تيزهوشان در پايه ششم به هفتم براي سال تحصيلي 97-98 حذف خواهد شد و همچنين ثبت نام مدارس نمونه با تيزهوشان تجميع شده است.

براي دريافت اطلاعات بيشتردر مورد آزمون تيزهوشان 97 بر روي لينك هاي زير كليك نماييد.

نمونه سوالات تيزهوشان پايه نهم 97

جواب سوالات تيزهوشان

برنامه ريزي درسي تيزهوشان پايه نهم

ليست مدارس تيزهوشان دخترانه و پسرانه شهر تهران

آدرس و شماره تلفن

مقطع

نام مدرسه

منطقه

رديف

خيابان ارتش، نرسيده به چهارراه ميني سيتي، خيابان نخل، خيابان كنگان، خيابان كنگان ۱، سمت چپ ۲۲۴۹۷۴۴۱

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۲

1

1

نياوران، روبروي كلانتري ۱۲۳ نياوران، خيابان فيضيه

۲۶۱۳۱۳۶۷

متوسطه عمومي

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۳

1

2

خيابان شريعتي، قيطريه، خيابان موسيوند، كوچه لادن

۲۲۶۹۴۸۷۸

متوسطه عمومي

تيزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۲

1

3

ولنجك، بلوار دانشجو، خيابان گلستان دوم، خيابان بوستان سوم، كوچه گل سرخ

۲۲۴۱۷۰۸۴

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۳

1

4

شهرك قدس – فاز ۶- ايوانك غربي- گل افشان- كوچه اقاقيا

۸۸۵۹۰۴۴۴

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۵

2

5

خيابان شهرآرا، كوچه سي و دوم

۸۸۲۵۰۹۳۰

متوسطه دوره اول

تيزهوشان تهران پسرانه علامه حلي۶

2

6

ميدان صنعت، خيابان دادمان، فاز ۶، خيابان گل افشان

۸۸۰۹۰۶۲۴

متوسطه عمومي

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۷

2

7

اتوبان جلال ال احمد، خيابان آرش مهر (شهر آرا)، جنب فروشگاه فرهنگيان، پلاك ۹

۸۸۲۴۷۰۷۳

متوسطه عمومي

تيزهوشان پسرانه علامه حلي ۴

2

8

ميدان اختياريه، خيابان اختياريه شمالي ، كوچه شهيد يزدانيان يكم

۲۲۵۴۱۵۵۲

متوسطه عمومي

تيزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۳

3

9

تهران، ميرداماد، ميدان مادر، خيابان بهروز، خيابان سوم ، پلاك ۴

۲۲۲۲۱۰۸۷

متوسطه عمومي

تيزهوشان پسرانه علامه حلي ۸

3

10

ميدان رسالت، خيابان هنگام، ضلع شمالي سازمان آب، كوي نعمت زاده، پلاك ۴۷

۷۷۴۴۴۷۳۰

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۲

4

11

پاسداران، انتهاي گلستان دهم

۲۲۵۶۱۴۰۰

متوسطه عمومي

تيزهوشان تهران پسرانه علامه حلي ۱۰

4

12

آبشناسان شمال، خيابان بهار، خيابان امام حسين، خيابان كوهسار

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۵

5

13

اتوبان كردستان، روبروي ساختمان هاي آ-اس-پ، نبش شيراز جنوبي، خيابان ۶۸ غربي، كوچه فرزانگان، پلاك ۳

۸۸۰۳۲۵۶۹

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان

6

14

خيابان طالقاني، خيابان شهيد سرپرست، پلاك ۵۶

۸۸۹۶۶۰۵۰

متوسطه عمومي

تيزهوشان دخترانه فرزانگان

6

15

خيابان ايرانشهر جنوبي، بعد از تقاطع سميه، پلاك ۵۰

۸۸۳۲۹۵۱۹

متوسطه عمومي

تيزهوشان تهران پسرانه علامه حلي ۵

6

16

خيابان امير آباد شمالي، كوچه ابطحي، خيابان ۲۱، پلاك ۲۳

متوسطه عمومي

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۶

6

17

خيابان شهيد آيت اله مدني (نظام آباد) ، ايستگاه مترو حسيني ، كوچه شهيد علي محمد حسيني

۷۷۵۸۷۱۰۱

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۸

7

18

خيابان دامپزشكي، خيابان حيدريان، جنب باشگاه خوركيان

۶۶۰۰۲۵۳۰

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي ۸

9

19

هاشمي، نرسيده به جيحون، كوچه بشيري

۶۶۳۷۹۷۸۷

متوسطه دوره اول

تيزهوشان تهران دخترانه فرزانگان ۳

10

20

خيابان امام خميني (ره)، خيابان شيخ هادي، كوچه زمانپور، پلاك۱۸

۶۶۷۱۸۱۸۱

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي

11

21

خيابان كمالي، خيابان غفاري

۵۵۴۱۸۸۵۰

 

تيزهوشان پسرانه علامه حلي

11

22

خيابان سعدي شمالي، نرسيده به بيمارستان اميراعلم، خيابان نادري، پلاك ۷۱

۷۷۵۰۵۶۷۷

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۷

12

23

تهران نو، فلكه آشتياني، باباطاهر شرقي، كوي زينبيه

۷۷۱۷۰۲۲۳

متوسطه دوره اول

تيزهوشان دخترانه فرزانگان ۴

13

24

خيابان دماوند، ايستگاه سبلان، ۲۷ متري خيابان اشراقي، ۸ متري اول غربي

۷۷۹۹۸۴۰۰

متوسطه دوره اول

تيزهوشان پسرانه علامه حلي۱۰

13

25

خيابان دماوند، چهارراه سبلان، خ اشراقي، ۸ متري اول

۷۷۲۶۷۵۸۸

ليست مدارس تيزهوشان پسرانه تهران،
ادامه مطلب

امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۱:۵۰ توسط:teletexting@outlook.com موضوع: