رسانه ديجيتال هيرو رسانه ديجيتال هيرو .

رسانه ديجيتال هيرو

رشته هاي تجربي به ترتيب الويت

 

رشته هاي تجربي به ترتيب الويت كدامند ؟

در اين مقاله سعي بر اين داريم كه به سوالات داوطلباني كه در رابطه با نحوه الويت بندي رشته هاي تجربي با مشاوره تحصيلي درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ دهيم .اولا رشته هاي تجربي به ترتيب الويت داراي 3 دسته مي باشند .كه اين 3 دسته در رشته هاي تجربي به ترتيب الويت عبارتند از : رشته هاي پزشكي و رشته هاي پيرا پزشكي و رشته هاي غيرپزشكي كه لازم به ذكر است هر كدام از اين دسته ها شامل رشته هايي هستند كه در ادامه بدان مي پردازيم .

 

  • رشته هايي پزشكي به ترتيب الويت شامل رشته هاي پزشكي و دندانپزشكي و داروسازي و دامپزشكي مي باشند .
  • رشته هاي پيراپزشكي به ترتيب الويت شامل رشته هاي پرستاري و مامايي و اتاق عمل و هوشبري و ....مي باشند .
  • رشته هاي غيرپزشكي به ترتيب الويت شامل رشته هاي اقتصاد و حسابداري و روانشناسي و مديريت بازرگاني و شيمي و ... مي باشند .

 

معرفي رشته هاي تجربي

از آن جا كه رشته تجربي داراي 5 زيرگروه مي باشد .دروس اختصاصي  ضرايب هر زير گروه قطعا متفاوت خواهد بود .

براي معرفي رشته هاي تجربي لازم است:

 

  1.  رشته هاي تجربي در زيرگروه 1 كه عبارتند از : رشته هاي دامپزشكي و پرستاري و اعضاي مصنوعي و بهداشت مواد غذايي و  زيست فناوري و كاردرماني و گفتاردرماني و هوشبري و شنوايي شناسي و فيزيوتراپي و برخي رشته هاي ديگر معرفي گردند .
  2. رشته هاي تجربي در زيرگروه 2 كه عبارتند از : رشته هاي فناوري اطلاعات سلامت و مهندسي بهداشت محيط و بهداشت عمومي و تكنولوژي پزشكي هسته اي و دبيري شيمي و شيمي معرفي گردند.
  3. رشته هاي تجربي در زيرگروه 3 كه عبارتند از : رشته هاي اقيانوس شناسي و زمين شناسي معرفي گردند .
  4. رشته هاي تجربي در زيرگروه 4 كه عبارتند از : رشته هاي علوم قضايي و حسابداري و مديريت صنعتي و علوم اقتصادي و علوم اقتصادي و اقتصاد اسلامي و برخي رشته هاي ديگر معرفي گردند .
  5. رشته هاي تجربي در  زير گروه 5  كه عبارتند از : رشته هاي آموزش تربيت بدني و كتابداري در شاخه پزشكي و امنيت اطلاعات و مددكاري اجتماعي و اقتصاد كشاورزي معرفي گردند.

 

بهترين رشته هاي تجربي

بهترين رشته هاي تجربي عبارتند از : رشته دامپزشكي و رشته علوم تغذيه و رشته دندانپزشكي و رشته پزشكي و رشته دارو سازي و رشته فيزيوتراپي و رشته راديولوژي و رشته بينايي سنجي و رشته اتاق عمل و رشته علوم آزمايشگاهي و رشته زيست شناسي سلولي و مولكولي و رشته مامايي و رشته كاردرماني و رشته مديريت اعضاي مصنوعي و رشته گفتاردرماني و علوم قرآن مي باشد.

ليست رشته هاي تجربي با رتبه مورد نياز

بهترين رشته هاي تجربي در دانشگاه

بهترين رشته هاي تجربي در دانشگاه عبارتند از : رشته هاي پزشكي و دندانپزشكي و داروسازي و فيزيوتراپي و علوم آزمايشگاهي و دامپزشكي و علوم تغذيه و پرستاري و كارشناسي تكنولوژي پرتوشناسي راديولوژي و رشته شنوايي سنجي و رشته هاي هوشبري و روانشناسي و بينايي سنجي و زيست شناسي سلولي مولكولي و دبيري شيمي و اعضاي مصنوعي و دبيري زيست شناسي و مامايي و كاردرماني و مديريت و زيست شناسي و ....مي باشند .

معرفي رشته هاي تجربي با رتبه

رتبه لازم براي قبولي رشته پزشكي دانشگاه هاي سراسري  در سهميه منطقه 1 رتبه 1483 مي باشد كه اين رتبه قبولي در سهميه منطقه 2 رتبه 2254 مي باشد همچنين رتبه قبولي در سهميه منطقه 3 رتبه 3936 مي باشد .در ادامه سعي داريم به معرفي رشته هاي تجربي با رتبه براي دندانپزشكي و داروسازي بپردازيم . رتبه لازم براي قبولي رشته دندانپزشكي دانشگاه هاي سراسري  در سهميه منطقه 1 رتبه 1230مي باشد كه اين رتبه قبولي در سهميه منطقه 2 رتبه 2273 و همچنين رتبه قبولي در سهميه منطقه 3 رتبه 909مي باشد . . رتبه لازم براي قبولي رشته داروسازي دانشگاه هاي سراسري  در سهميه منطقه 1 رتبه 1629 مي باشد كه اين رتبه قبولي در سهميه منطقه 2 رتبه 3378 و همچنين رتبه قبولي در سهميه منطقه 3 رتبه 1755مي باشد.

 

رشته هاي بدون كنكور آزاد تهران

پردرآمدترين رشته هاي تجربي

پردرآمدترين رشته هاي تجربي كه مي توان از آن ها نام برد رشته هاي پزشكي بدون كنكور و دندان پزشكي و داروسازي مي باشند .با توجه به بازار كاري خوب در اين رشته ها رقابت بالايي براي ورود به دانشگاه  سراسري دراين رشته ها نسبت به ساير رشته هاي تجربي وجود دارد.

مشاوره رشته هاي تجربي درخت دانش

مشاوران مجرب درخت دانش مي توانند اطلاعات بيشتر در رابطه با مشاوره رشته هاي تجربي بدون كنكور در اختيار شما عزيزان قرار دهند . كافيست با شماره گيري 9099072943 بدون گرفتن پيش شماره و از طريق تلفن ثابت تماس حاصل نماييد و با مشاوران مجرب ما در ارتباط باشيد.


برچسب: رشته هاي تجربي به ترتيب الويت، رشته هاي تجربي، رشته تجربي، بهترين رشته هاي تجربي، بهترين رشته هاي تجربي در دانشگاه، رتبه لازم براي قبولي رشته پزشكي، رشته هاي پزشكي بدون كنكور، رشته هاي تجربي بدون كنكور،،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۵:۳۲ توسط:teletexting@outlook.com موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :